9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۵۸:۴۴
کد مطلب:  1701279
در آستانه ماه مهر و آغاز بهار تعلیم و تربیت صادر کرد؛
پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام به مناسبت آغاز سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۴۰۱

به مناسبت «آغاز سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۴۰۱ مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، متن پیام امیر مهردادی بدین شرح است؛

به نام خداوند لوح و قلم حقیقت نگار وجود و عدم

 

  خداوند متعال را سپاس می گویم که آغاز سال تحصیلی جدید، مزیّن به نام امام حسین (علیه السّلام) و مکتب عاشورا و هفته دفاع مقدس بوده و فرصتی را برای معرفت افزایی دانش آموزان و فرا گرفتن درس اخلاق، رشادت، جوانمردی و آزادگی به وجود آورده است.

    مهر، ماه مهربانی و آغاز بهار تعلیم و تربیت و روز طلوع دوباره صبح دانش بر دانش آموزان این سرزمین است. فصل محبت و ایثار معلمان و مهرآفرینان و صاحبان خرد و اندیشه، آغاز سفر در مسیر دانستن و فهمیدن و تابش خورشید علم بر سرزمین دل‌هاست.

   اما سالیانی است که دیگر فضای کلاس های درس از شور و نشاط دانش آموزان خالی مانده و جای خود را به آموزش در فضای مجازی داده است تا همچنان مدرسه ها خالی از عطر دل انگیز حضور دانش آموزان بوده و کلاس ها چشم انتظار لبخند هم شاگردی ها و حضور معلمان باشد تا بار دیگر دستانی کوچک، با مداد شوق، بر صفحه سفید دفترهای زندگی و در پشت میزهای مهربانی درس زندگی را تکرار کنند.

 

   امسال هم در شرایطی سال جدید تحصیلی را آغاز می کنیم که در زیست بوم جدید، سبکی متفاوت از نظام تعلیم و تربیت را تجربه خواهیم کرد و ویروس منحوس کرونا بر تمامی جوامع سایه افکنده و شرایط اضطرار را بر نظام تعلیم و تربیت به وجود آورده و این خود فرصتی را برای تجربه ای نو در شیوه‌ای جدید برای آموزش و پرورش به وجود آورد تا در برابر تجربه ای ناخواسته اما موفق مواجه شویم.

 همانطور که معلمان گرانقدر در کلام مقام معظم رهبری، افسران سپاه پیشرفت کشور هستند، امید است در این سال تحصیلی در ظل عنایات الهی و توجّهات حضرت ولی عصر( ارواحنا فداه) در بهار تعلیم و تربیت، شاهد تحقق اهداف عالیه نظام آموزش و پرورش با برداشتن گام های مصمّم بوده تا قله‌های رفیع علم و دانش را با پیوند علم و ایمان فتح بنمایید.

   اینجانب ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک سال تحصیلی جدید به معلمین پر تلاش و دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی، از خداوند متعال برای تلاشگران این عرصه، آرزوی توفیق، سربلندی، سلامتی و سعادت را دارم و امیدوارم با واکسیناسیون تمامی دانش آموزان در ماههای پیش رو شاهد برگزاری کلاسهای درس  به صورت حضوری باشیم.

 

             امیر مهردادی

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام

به اشتراک بگذارید :