17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۳:۲۳:۱۹
کد مطلب:  1701377
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبر داد :
آغاز آموزش بیش از 320 هزار دانش آموز استان در سال تحصیلی جدید

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: با بازگشایی مدارس استان از مهر ماه 1400 ، آموزش رسمی بیش از 320 هزار دانش آموز از امروز آغاز شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان رشید قربانی صبح امروز در آیین بازگشایی مدارس استان که در دبیرستان دخترانه شهید نامداری مرادی ناحیه یک سنندج برگزار شد با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سازان هشت سال جنگ تحمیلی، آغاز سال تحصیلی و بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان ، اولیا و معلمان تبریک گفت .

وی با بیان اینکه با ورود ویروس کرونا متاسفانه حضور دانش آموزان در مدارس کم رنگ شد؛ گفت: رویکرد کلان دولت و وزارت آموزش و پرورش و مسئولین در سال تحصیلی جدید بر حضور دانش آموزان در مدارس بوده و تلاش براین است که امسال مدارس به صورت حضوری برگزارشود.

قربانی با اشاره به اینکه مطالعات بین المللی نشان می دهد که استفاده از فضای مجازی در بهترین حالت تنها 50درصد از فرایند تعلیم و تربیت و آموزش و یادگیری محقق می شود؛ گفت: عدم حضور دانش آموز در مدرسه هم از لحاظ رشد اجتماعی و شخصیتی می تواند آسیب هایی برای دانش آموزان داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه خوشبختانه امسال دغدغه و نگرانی اولیا و دانش آموزان نسبت به سال قبل کمتر شده است؛ خاطرنشان کرد: تلاش براین است که به تدریج و به تناسب مقتضیات و وضعیت هر منطقه به صورت حداقلی مدارس بازگشایی شوند.

قربانی از فراهم شدن بستر واکسیناسیون برای دانش آموزان خبر داد و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با تکمیل واکسیناسیون دانش آموزان زمینه حضور آنان در مدارس فراهم شود.

وی ادامه داد:  براساس آماری دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیماری کرونا زیاد دانش آموزان را تهدید نکرده است و کمتر از نیم درصد دانش آموزان استان آسیب های ناشی از کرونا را تجربه کرده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از تفویض اختیار تام به انجمن اولیا و مربیان مدارس برای بازگشایی خبرداد و گفت: شورای مدارس می توانند با تایید منطقه در خصوص نحوه فعالیت مدارس تصمیم گیری نمایند.

وی از زحمات اصحاب رسانه و خبرنگاران استان در پوشش اخبار آموزش و پرورش بویژه در ایام کرونا تقدیر و تشکر و ابراز امیدواری کرد که اولیای دانش آموزان بتوانند بستری فراهم کنند که دانش آموزان در مدارس حضور یابند .

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس با بازگشایی مدارس تاکید کرد و از مسئولین مدارس خواست سلامت دانش آموزان را در اولویت قرار دهند .

وی از آغاز رسمی آموزش در مدارس استان از طریق شبکه اجتماعی دانش آموز (شاد) از سوم مهرماه 1400خبر داد و گفت: نهایتا از آبان ماه به مدارس اجازه  داده خواهدشد که به صورت ترکیبی آموزش حضوری خود را شروع کنند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان در پایان از همه مسئولین و دست اندرکاران استان که اهتمام و تلاش جدی در حمایت از آموزش و پرورش داشته اند تقدیر و تشکر کرد.

 

به اشتراک بگذارید :