9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۵۵:۵۰
کد مطلب:  1701387
نظرعلیلو در آیین شهرستانی آغاز سال تحصیلی جدید:
بی شک در جهان امروز نهاد تعلیم وتربیت در تعالی ورشد وپیشرفت دینی وملی والاترین جایگاه را دارد

مدیر آموزش وپرورش شهرستان خوی در آیین نمادین آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد:بی شک در جهان امروز نهاد تعلیم وتربیت در تعالی ورشد وپیشرفت دینی وملی والاترین جایگاه را دارد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش خوی ، صبح امروز همزمان با سراسر کشور زنگ مهر در شهرستان خوی با حضور امام جمعه ، معاونت استانداری وفرماندار، مدیر آموزش وپرورش شهرستان ،شهردار و فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران  ، رئیس اداره امور تربیتی اداره کل ، خانواده شهدای فرهنگی و دانش آموزی ،خیران مدرسه ساز و سایر روسای ادارات در آموزشگاه شهید محمدزاده به صدا درآمد.

 

" غلامرضانظرعلیلو" مدیرآموزش و پرورش خوی در آیین بازگشایی مدارس با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد وخاطره شهدا وهمچنین تسلیت ایام اربعین حسینی بیان کرد: تقارن طلیعه مهر شور انگیز وفصل دانش را با هفته دفاع مقدس واربعین حسینی به فال نیک می گیریم . ان شااله از برکات معنوی این دومناسبت برای پر بار شدن وموفقیت در سالتحصیلی جدید بهرمند شویم.

 

 ایشان همچنین افزود: در شهرستان خوی  67 هزار  و بیست وسه دانش آموز در بیش از 500 مدرسه در قالب دو هزار و 641 کلاس درس  همزمان باآغاز مهر ماه وسال تحصیلی جدید در جریان آموزش قرار می گیرند.

 

" نظرعلیلو" با اشاره به اینکه، آموزش و پرورش جزء ضروریات زندگی همه اقشار جامعه است بیان کرد: بی شک در جهان امروز نهاد تعلیم وتربیت در تعالی ورشد وپیشرفت دینی وملی والاترین جایگاه را دارد، چنانچه رهبر فرزانه انقلاب هم به راستی این نهاد را کانون اساسی برای خلق دنیای آینده خوانده وآینده کشور و همچنین دنیای ما را مرهون تلاش آموزش وپرورش دانسته و هزینه کردن در آن را سرمایه گذاری ومنشا نتایج مضاعف می داند واز معلمان بعنوان افسران پیشرفت کشور یاد کرده ونسبت به اجرای سزیع وکامل سند تحول بنیادین تاکید می فرمایند.

 

مدیر دستگاه تعلیم وتربیت در ادامه اظهار داشت: ضروری می رسد سندتحول بنیادین را به یک گفتمان ومطالبه ملی وآموزش وپرورش رابه یک دغدغه همگانی تبدیل کنیم تا با اتکا به آموزش های آگاهی بخش، معلملن فرهیخته وتلاش دانش آموزان ساعی واهتمام اولیا آنان شاهد پیوند خانه ومدرسه باشیم ودرسایهاین تلاش ها شاهد رشد متوازن ساحت های تربیتی وپرورشی به منظور تربیت نسلی با ایمان ،اندیشه ورز،مشارکت جو وبا هویت و شخصیت مشخص ومستقل دینی وملی وانقلابی باشیم.

 

وی به تشریح الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید ۱۹ پرداخت و افزود: در سال جاری بر اساس تجارب و مطالعات جهانی و آسیب‌‌های اجتماعی و تربیتی دوری بیش از حد دانش‌آموزان از مدارس، رویکرد و تصمیم کشورهای مختلف از جمله ستاد ملی کرونای کشور و وزارت آموزش‌و‌پرورش بر آموزش حضوری است که از یک حالت حداقلی شروع می‌شود.

 

"نظرعلیلو" با بیان اینکه در همین راستا سه الگو برای سال تحصیلی جدید پیش بینی شده است، بیان کرد: بر اساس تشخیص شورای مدرسه و با توجه به تراکم جمعیتی دانش‌آموزان و فضای فیزیکی مدارس متناسب با شرایط فعالیت مراکز آموزشی به صورت مجازی،حضوری و نیمه حضوری خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :