8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۴:۰۶:۳۶
کد مطلب:  1701683
حضور20هزار کلاس اولی در کلاس های درس

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی از حضور 20 هزار دانش آموز کلاس اولی در کلاس های درس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش پرورش خراسان جنوبی، محمد زمانی صبح امروز در آیین جشن مهرورزی، ویژه دانش آموزان با نیاز ویژه استان اظهار کرد: قریب یک هزار و 500دانش آموز دختر و پسر با نیاز ویژه در 27 مرکز و مدرسه استثنایی و 300آموزشگاه عادی در طرح تلفیقی مشغول تحصیل می باشند.

وی، با اشاره به حضور بودن 85 درصدی کلاس های دانش آموزان با نیاز ویژه استان تصریح کرد: اکثر کلاس های دانش آموزان با نیاز ویژه استان 6 نفر و کمتر از شش نفر هستند از ان رو بیشتر کلاس های درس این دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که تربیت و علم آموزی دو اصل اساسی در شکل گیری مهارت های فردی و اجتماعی دانش آموزان در طول ادوار مختلف زندگی است، عنوان کرد: مهر ورزی یک اصل اساسی در ذات و زندگی مردم خراسان جنوبی است.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، مشارکت و همکاری اولیا در فرایند یاد دهی و یاد گیری را زمینه ساز نتایج حوب و ارتقاء شاخص های تعلیم و تربیت دانست و افزود: توجه اولیا و دانش آموزان به  واکسینه شدن در برابرکرونا ویروس، توجه مدیران مدارس به مسائل بهداشتی و اقناء سازی اولیا می تواند سرعت بخش روند بازگشایی مدارس باشد.

به گفته زمانی، تربیت و تقویت مهارت های فردی و اجتماعی کودک دو اصل اساسی در رشد زندگی اجتماعی است که در محیط مدرسه صورت می پذیرد.

به اشتراک بگذارید :