9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۴:۲۵:۱۸
کد مطلب:  1701837
افتتاح نخستین هنرستان کشاورزی دخترانه استان در ناحیه یک رشت

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در هنرستان میرزا کوچک خان 50 دانش آموز دختر در دو رشته پرورش گیاهان دارویی و گل و گیاه زینتی تحصیل می کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی با اشاره به وجود پدیده کنکور زدگی در برخی خانواده ها و ضرورت پرهیز از آن اظهار داشت: باید با فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت خیران مدرسه ساز بتوانیم زمینه مهارت آموزی را در بین دانش آموزان فراهم کنیم . وی با اشاره به تحصیل 39 درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه استان در مدارس فنی و حرفه ای و کار دانش گفت: عزم آموزش و پرورش گسترش مدارس فنی و حرفه ای و زمینه سازی برای مهارت آموزی و در نتیجه تأمین بازار کار دانش آموزان در آینده است.

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با تقدیر از تلاش های معلمان در دوران کرونایی اظهار امیدواری کرد: با تزریق کامل واکسیناسیون معلمان، خانواده ها و دانش آموزان آموزش حضوری در مدارس به صورت جدی آغاز شود.

فلاح، رئیس مرکز تحقیقات و ترویج کشاورزی استان گیلان با اشاره به تولید 4 درصد محصولات کشاورزی کشور در استان اظهار داشت: پرورش گیاهان دارویی دارای اهمیت زیادی در سطح جهان است چرا که 25 درصد داروها منشأ گیاهی دارند. وی با اذعان به برخی محدودیت ها در حوزه گیاهان دارویی خاطرنشان کرد: ایجاد پایانه صادراتی گیاهان دارویی و تأسیس این هنرستان را گامی مهم در تولید و گسترش گیاهان زینتی و دارویی برشمرد.

 گفتنی است در اولین روز از بازگشایی مدارس در استان ، نخستین هنرستان کشاورزی دخترانه ، میرزا کوچک خان، در ناحیه یک رشت به بهره برداری رسید.

در این مدرسه دو کلاس درس در رشته های پرورش گیاهان دارویی و گل و گیاه زینتی با حضور 50 هنرجو گشایش یافته است.

 اولین هنرستان کشاورزی دخترانه استان در راستای انعقاد تفاهمنامه همکاری میان آموزش و پرورش گیلان و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان تأسیس شده است.

به اشتراک بگذارید :