22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۳:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1702119
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:
سال تحصیلی جدید را با رویکرد استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و اعتماد شروع می کنیم

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: سال تحصیلی جدید را با اولویت مجازی و در سه گام با رویکرد استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و اعتماد شروع می کنیم.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط‌ عمومی استان، محمد پورداود در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی جدید که در دبیرستان امام صادق(ع) ناحیه یک همدان برگزار شد، با اشاره به جایگاه تعلیم و تربیت به عنوان بالاترین رسالت انبیا در قرآن کریم، اظهار کرد: سند تحول بنیادین که منبعث از سیره پیامبر و ائمه هداه (علیهم السلام اجمعین) است، مبنای حرکت و برنامه ریزی در دستگاه تعلیم و تربیت به شمار می رود.

  پورداود با بیان این که مسیر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند تحول بنیادین است، افزود:  فلسفه تعلیم و تربیت در جمهوری اسلامی مجموعه ای است از گزاره های مدلل و مدون که به تبیین چیستی، چرایی و چگونگی تربیت در جامعه اسلامی ایران به شکلی جامع، سازوار، به هم پیوسته و با تکیه بر مبنای اساسی معتبر و متناسب با نظام فکری و ارزشی مقبول در جمهوری اسلامی می پردازد.

  وی تأکید کرد: تربیت تمام ساحتی جزء استلزامات اساسی سند تحول است که بر تارک این تربیت ۶ گانه، تربیت اعتقادی عبادی و اخلاقی تلألو دارد و جهت گیری آن فطرت مداری، تعالی مرتبتی و جامع بودن بین روش موضوعی و روش تلفیقی با سایر ساحت ها همراه با  عقلانیت محوری، مشارکت و همراهی همه عوامل و تقسیم کار بین خانواده، مدرسه، مسجد، رسانه،  مسأله محوری و توجه به بُعد عاطفی در صیروریت است.

  وی با اشاره به این که  امروز آموزش و پرورش استان همدان با 307 هزار دانش آموز در همه دوره های تحصیلی در حالی سال تحصیلی جدید را شروع می کند که زیست بوم جدید پس از شیوع بیماری کووید 19 دستگاه تعلیم و تربیت را تحت تأثیر خویش قرار داده است، تصریح کرد: اگر دیروز رزمندگان دلاور ما در جبهه های نبرد حق علیه باطل به مصاف با دیو پلید استعمار رفتند، امروز معلمان به عنوان عناصر فکور و تحول آفرین به جنگ دیو جهل می روند و نعمت بصیرت را به دانش آموزان ارزانی می دارند و انصافا در این 19 ماه کلمه جهادگر آموزشی را معنا بخشیدند.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان این که  ما سال تحصیلی را با اولویت مجازی و در سه گام با رویکرد آموزش، کیفیت آموزشی و اعتماد شروع خواهیم کرد، افزود: در گام نخست که دو گروه خواهد داشت مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری با 15 نفر دانش آموز از امروز و مدارس روستایی و عشایری با جمعیت 30 نفر در قالب گروه بندی از هفته  سوم مهر ماه آموزش را به شکل حضوری دنبال خواهند کرد.

  پورداود خاطرنشان کرد: در گام دوم مدارس با جمعیت تا 300 نفر در قالب گروه های کم جمعیت و به میزان 2 یا 3 روز در هفته از هفته اول آبان ماه و در گام سوم مدارس با جمعیت بیش از 300 نفر  در قالب گروه های کم جمعیت نیمه دوم آبان ماه حضوری خواهند شد.

  وی با اشاره به این که بیش از 95 در صد واکسیناسیون فرهنگیان استان انجام شده است، یادآور شد: در حال حاضر دانش آموزان  12 تا 18 سال توسط دانشگاه علوم پزشکی در حال واکسینه شدن هستند.

  پورداود تصریح کرد: سلامت فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای آنان اولویت راهبردی ماست و در برنامه درسی این مهم جز نکات کلیدی آموزش و پرورش به شمار می رود.

به اشتراک بگذارید :