0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۳:۰۸:۳۶
کد مطلب:  1704195
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
آغاز ساخت ششمین آموزشگاه ویژه اتباع خارجه در استان فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تاکنون 4 آموزشگاه ویژه اتباع خارجه در فارس ساخته شده است و یک آموزشگاه در آستانه بهره برداری است و این ششمین آموزشگاه ویژه اتباع استان فارس است که در شهر مرودشت کلنگ احداث آن امروز به زمین زده خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین کلنگ زنی آموزشگاه ویژه اتباع خارجه در مرودشت که با حضور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش برگزار شد گفت: در استان فارس بیش از 40 هزار دانش آموز اتباع خارجه مشغول به تحصیل هستند که توجه و تکریم آنان بسیار حایز اهمیت است.


مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت : سالهاست کشور ایران پذیرای اتباع مختلف بوده است و خدمات ویژه ای برای آنان به ویژه در امر مدرسه سازی و آموزش در نظر گرفته است.
اسماعیلی گفت: تکریم مهاجرین بسیار اهمیت دارد و حتی به دستور مقام معظم رهبری یکبار دانش آموزان افغانستانی را بدون هیچ گونه مدرک هویتی و مهاجرتی در مدارس ثبت نام کردیم که این در کمتر کشوری اتفاق می افتد.
وی افزود: امیدواریم روزی فرا برسد دختران و پسران افغانستانی بتوانند در کشور خودشان با آرامش خیال تحصیل کنند زیرا که تحصیل آنان تاثیر گسترده ای بر زبان و فرهنگ فارسی خواهد گذاشت.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت : افزایش تحصیلات مهاجرین افغانستانی موجب تقویت  ریشه های تمدنی و پیوند  جهان اسلام خواهد شد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس نیز در این مراسم گفت: این پروژه در زیر بنایی به مساحت یکهزار و 675 متر مربع ساخته خواهد شد.


مهندس سرافراز موصلی گفت: اعتبار این آموزشگاه که بالغ بر 150 میلیارد ریال است از محل مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس تامین خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :