21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۴:۲۳:۰۳
کد مطلب:  1704575
در راستای کنگره ملی سرداران و3000 شهید استان ایلام برگزار شد؛
یادواره 19شهیدفرهنگی شهرستان ایلام و تجلیل نمادین از رزمندگان وایثارگران فرهنگی

درراستای کنگره ملی سرداران و3۰۰۰ شهید استان ایلام ، یادواره 19شهیدفرهنگی شهرستان ایلام و مراسم تجلیل نمادین از رزمندگان وایثارگران فرهنگی در کانون فرهنگی تربیتی حضرت زهرا (س) ایلام برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام ، در این مراسم که با حضور دکترکرمخانی معاون سیاسی سپاه قدس، مدیر کل  آموزش و پرورش استان ایلام ، مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان ومسئولین کمیته های برگزاری کنگره ملی سرداران و3۰۰۰ شهید استان ایلام برگزار شد معاون سیاسی سپاه قدس ،با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت :شهادت موهبتی از جانب خداوند متعال است که تنها نصیب افراد مخلص و پاک همچون سردار سلیمانی می‌شود و امروز برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و انتقال سیره شان به جوانان برگزاری یادواره ها یکی از کوچکترین کارهایی است که می توان انجام داد.

دکتر کرمخانی خوشرویی، ارتباط با مردم، ولایتمداری ، ساده زیستی ، پرهیز از جدال سیاسی واقتصادی ،بی اعتنایی به جاذبه های دنیوی ،دفاع از مظلومیت و مبارزه با ظلم را از ویژگی هایی دانست که از سردار سلیمانی یک الگو و چراغ راه ساخت .

در  ادامه این مراسم مدیر کل  آموزش و پرورش استان ایلام معرفی و شناساندن سیره شهدا به جامعه و نسل امروز را از اهداف برگزاری کنگره ملی سرداران و3۰۰۰ شهید استان ایلام برشمرد وگفت: آموزش و پرورش وظیفه دارد با گرامیداشت نام و خاطره شهدا به ویژه شهدای فرهنگی زمینه ایجاد ارتباط معنوی بین نسلی که حادثه پرافتخار دفاع مقدس را رقم زدند با نسل امروز و فردای انقلاب اسلامی را فراهم کند.

دکتر مهردادی ادامه داد:برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نسل جوان، خاطرات رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس باید جمع‌آوری و منتشر شود.

در پایان این مراسم از 8 نفر از رزمندگان وایثارگران فرهنگی دوران دفاع مقدس ،به نمایندگی از ایثارگران، جانبازان و رزمندگان فرهنگی سراسر استان تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :