21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1705127
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اهواز:
«شهید علی لندی»، یاد و خاطره شهید فهمیده و ۳۶ هزار دانش آموز شهید را زنده کرد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه شهید لندی در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید فهمیده و ۳۶ هزار دانش آموز شهید؛ بیان کرد: ایثار شهید لندی در راه نجات هموطنانش ، تجلی بالاترین شاخصه های فرهنگی ملت ایران است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی؛ صبح امروز دوشنبه، ۵مهرماه ۱۴۰۰در بدو ورود خود به اهواز، اظهار کرد: «شهید لندی» ادامه دهنده راه شهید فهمیده و ۳۶هزار دانش آموز شهید ایران اسلامی بود و به تعبیر رییس جمهور یک الگوی برجسته در کشور است.

وی با تشریح هدف سفر خود به خوزستان؛ گفت: به عنوان عضو کوچکی از خانواده تعلیم و تربیت کشور، حامل پیام تسلیت اعضای هیأت دولت به خانواده «شهید لندی» هستم. بی شک این شهید والامقام تجلی ارزش های والای انسانی و شاخصه های فرهنگی ملت ایران است.

کاظمی با تأکید بر اهمیت جایگاه این شهید در بین ملت ایران؛ خاطرنشان کرد: همه ما به این دانش آموز و قهرمان ملی، افتخار می کنیم. مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با موافقت خود مبنی بر «در حکم شهید تلقی شدن این قهرمان»،  بالاترین مقام را به ایشان اعطا کردند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: مأموریت انتقال ارزش های یک ملّت به نسل بعدی، بر عهده مجموعه تعلیم و تربیت کشور است و روایت این رویداد و فداکاری این قهرمان ملی نیز باید به نحو مطلوب، به نسل بعد منتقل شود.

به اشتراک بگذارید :