0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۱:۵۸:۳۱
کد مطلب:  1706179
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
زنگ ملی ایثار و مقاومت در نظام تعلیم و تربیت مروج فرهنگ متعالی ایثار، مقاومت و شهادت است

مدیرکل آموزش و پرورش استان درآیین نمادین نواخته شدن زنگ "ایثار و مقاومت" امروز (ششم مهر) که با حضور محدود دانش‌آموزان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دبیرستان شاهد مصطفی خمینی کرمانشاه برگزار شد،گفت: زنگ ملی ایثار و مقاومت در نظام تعلیم و تربیت مروج فرهنگ متعالی ایثار، مقاومت و شهادت است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با بیان این‌که برای حفظ اسلام و انقلاب به فرهنگ ایثار و شهادت نیاز داریم، اظهار کرد: باید برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.

یزدان پناه با اشاره به فرموده‌ی مقام معظم رهبری اظهارکرد: دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است، زنگ ملی ایثار و مقاومت را در نظام تعلیم و تربیت مروج فرهنگ متعالی ایثار، مقاومت و شهادت برشمرد.

وی هدف از نواختن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس را انتقال فرهنگ دفاع و شجاعت به جوانان و نوجوانان دانست وگفت: زنگ مقاومت و ایثار را در مدارس به صدا در می‌آوریم چون دفاع مقدس گنجینه نابی از درس مقاومت و ایستادگی است که باید دانش‌آموزان را با آن آشنا کرد و به جهان و نسل دانش‌آموزی خود ثابت کنیم که ما آغازگر جنگ هشت ساله دفاع مقدس نبودیم و برای دفاع و ایستادگی از ارزش‌ها و آرمان‌های نهضت امام خمینی در مقابل قدرت‌ها وارد این نبرد نابرابر شدیم که آن را دفاع مقدس نامیدیم.

یزدان پناه در ادامه جنگ هشت ساله دفاع مقدس را زمینه‌ساز پیشرفت و خودباوری جوانان غیور ایران اسلامی دانست و افزود: ما در این جنگ آموختیم که چگونه مقاومت و پایداری کنیم، و توانستیم با تقویت زیرساخت‌های نظامی و موشکی خود، امروزه به مرحله‌ای رسیده‌ایم که هیچ قدرتی فکر تجاوز به این کشور را به خود راه ندهد.

وی سپس با اشاره به جانفشانی و از خودگذشتگی "علی لندی" دانش‌آموز ایذه‌ای، گفت: شهید علی لندی یاد شهدای دانش‌آموز را زنده کرد و نشان داد که دانش‌آموزان نظام جمهوری اسلامی همچنان تداوم دهنده راه شهیدان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان این‌که علی لندی بار دیگر ما را به حال و هوای روزهای جنگ تحمیلی برد، خاطرنشان ساخت: او به همگان ثابت کرد فرزندان ایران اسلامی در روزهای سختی، علی لندی‌هایی خواهند شد که حاضرند برای حفظ ارزش‌های نظام از جان مایه بگذارند. 

یزدان پناه با بیان این‌که امثال علی لندی در روز‌های سخت در برابر گلوله‌های دشمن سینه سپرکرده و اجازه تعرض بیگانگان به خاک وطن را نمی‌دهند، یادآور شد: امثال علی لندی‌ها حاضرند برای اعتلای ایران اسلامی از جان مایه بگذارند و انقلاب به وجود امثال علی لندی افتخار می کند.

وی با اشاره به از خودگذشتگی‌ دانش‌آموزان در دوران دفاع مقدس، گفت: دانش‌آموزان در طول سال‌های جنگ تحمیلی همگام با دیگر رزمندگان در برابر دشمنان ایستادگی کردند و اجازه ندادند ذره‌ای از خاک ایران اسلامی به بیگانگان واگذار شود.

 

به اشتراک بگذارید :