0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۲:۱۷:۱۲
کد مطلب:  1706245
زنگ ایثار و مقاومت در مدارس استان اردبیل نواخته شد

زنگ ایثار و مقاومت به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و همچنین رونمایی از شهید شاخص مدرسه ، طی آیینی در مدارس استان اردبیل نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل به نقل از خبرگزاری ایرنا، جانشین سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در این آیین، دوران دفاع مقدس را دوره اقتدار، هویت و عظمت انقلاب و زمانه اوج ایثارگری مردم ایران عنوان کرد و گفت: دفاع مقدس انقلاب ایران را حفظ و تثبیت کرد.

سرهنگ شکر عبدی افزود: در دوره پس از انقلاب بیش از ۱۰۰توطئه توسط دومشنان و جهان استکباری علیه انقلاب نوپای ایران به اجرا درآمد که بزرگترین آن جنگ تحمیلی بود ولی با همت مردم ایران اسلامی و با درایت رهبر بزرگ انقلاب و با الطاف الهی این کشور و انقلاب حفظ شد.

عبدی خون شهدا و حضور مردم در صحنه را از علل اصلی ناکامی دشمنان و تداوم راه انقلاب برشمرد و اضافه کرد: هدف جنگ تحمیلی نابودی انقلاب ما بود ولی ملت رشید ایران بر خلاف جنگ‌های دو سده اخیر، نگذاشت یک بند انگشت از خاک میهن اسلامی به دست دشمنان اشغال شود.

جانشین سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با اشاره به ادامه دشمنی جهان استکباری علیه ملت انقلابی ایران در طول ۴۲سال گذشته گفت: امروز این جنگ به شکل جنگ نرم و جنگ اقتصادی ادامه دارد.

وی با قدردانی از نقش معلمان در تربیت نسلی شهادت طلب و انقلابی بیان کرد: امروزه نسل جدیدی در کشور به دست معلمان تربیت شده که حضور آنها باعث اقتدار کشور ما شده و جوانان فرهیخته و دانشمندان در عرصه فناوری هسته‌ای، نانوتکنولوژی و سلول‌های بنیادین ایران را به سطح کشورهای تراز اول جهانی ارتقا داده‌اند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل نیز در این آیین با اشاره به نقش معلمان در تداوم راه انبیاء و اولیای الهی در نظام اسلامی گفت: امروز معلمان و دانش آموزان در مقابله با استکبار در صف اول ایستاده‌اند.

یاسر شاهی با اشاره به لزوم تربیت سرباز و ایثارگر برای مکتب ولایی و انقلابی در ایران به دست معلمان افزود: امروزه پرورش یافتگان مکتب ایثار و شهادت در همه عرصه‌های علمی و فناوری ایران خوش می درخشند.

شاهی با تاکید بر علم آموزی در کنار توجه به امور تربیتی بیان کرد: جوانان ایران اسلامی امروز مجهز به علم روز و دانش نوین هستند و بستر همه این دستاوردها در مدارس ما شکل گرفته است.

گفتنی است در این آیین پیام مشترک سرپرست وزارت آموزش و پرورش و معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل قرائت شد.

همچنین در این آیین از یک کتاب در مورد دفاع مقدس و نماد یادبود شهدای جنگ تحمیلی در دبیرستان شاهد اردبیل رونمایی شد.

 

به اشتراک بگذارید :