0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ ۱۲:۴۴:۵۱
کد مطلب:  1708021
آغاز شور عاطفه ها در مدارس فارس

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: در دین و شریعت و آموزه های اجتماعی و اسلامی ما گذشت از خود و کمک به دیگران بسیار اهمیت دارد و هرگز نباید نسبت افرادی زندگی سختی دارند نباید بی تفاوت بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در آیین آغاز شور عاطفه ها که همزمان با سراسر کشور در دبستان دخترانه   فیض آموزش و پرورش  ناحیه 1 شیراز برگزار شد گفت: ویروس کرونا شرایط اقتصادی خانواده ها را سخت تر کرده است و خیلی از افراد جامعه را در تنگناهای متفاوت قرار داده و این مساله تکلیف ما را برای کمک به آنان بیش از گذشته کرده است.

معاون پرورشی  و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: در همین دوران کرونا بود که معلمان حقوق و پاداش پایان خدمت خود را تبدیل به تبلت و گوشی برای دانش آموز کردند و به عنوان اسوه های ایثار و از خود گذشتگی مطرح شدند.

بانشی گفت: قطعا آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند  به وضعیت دانش آموزان نیازمند رسیدگی کند و برای این امر نیازمند همکاری تمام نهادها هستیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در دوران کرونا 55 هزار دانش آموز پدر یا مادر خود را از دست دادند افزود: در سال گذشته طرح های خوبی در استان فارس در راستای شور عاطفه های برگزار شد که امیدواریم در سال جاری این برنامه ها با قدرت و قوت بیشتری ادامه پیدا کند.

مشاور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس نیز گفت: 158 هزار خانواده در فارس تحت پوشش کمیته امداد قرار  گرفته اند و خوشبختانه از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

حجت الاسلام محسن قلی زاده گفت: بیش از 49 هزار دانش اموز فارسی را کمیته امداد استان حمایت می کند و قریب به 5 هزار دانشجو را  نیز تحت پوشش خود قرار داده ایم.

حجت السلام قلی زاده گفت: مدرسه بهترین فضای ممکن برای اموزش همدلی است و باید کمک و دست گیری را در دانش اموزان در محیط مدرسه نهادینه کنیم .

 

به اشتراک بگذارید :