28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۰۸:۲۳:۰۴
کد مطلب:  1709067
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان:
نظارت و ارزیابی باعث کنترل فعالیت ها و پیشرفت امور می شود

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، نظارت و ارزیابی را باعث کنترل فعالیت ها و پیشرفت امور دانست و گفت : آموزش حضوری و مجازی مدارس و دانش آموزان باید توسط ناظرین معین استان و شهرستان رصد، کنترل و مورد بررسی قرار گیرد .  

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در اولین نشست شورای معاونین اداره کل در سال تحصیلی جدید، ضمن تشریح الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کرونا، ابلاغی وزارت ،گفت : بر اساس تجارب جهانی و تصمیمات اتخاذ شده توسط مسئولین کشور و وزارت آموزش و پرورش، رویکرد فعالیت مدارس، حضوری است .

 وی افزود : با توجه به سناریوهای ابلاغی، تصمیم گیری در خصوص فعالیت مدارس متناسب با شرایط فیزیکی به شورای مدرسه تفویض اختیار شده است .

 قربانی با تاکید بر ضرورت اقناع افکار عمومی و هم چنین جلسات توجیهی مدیران مدارس، گفت : از هفته سوم مهر ماه به تدریج آموزش حضوری در مدارس آغاز و از آبان ماه فعالیت مدارس زیر ۳۰۰ دانش آموز با تصمیم شورای مدرسه و تایید آموزش و پرورش شهرستان و منطقه، حضوری خواهد بود .

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم چنین با اشاره به بروز رسانی شبکه شاد و ارتقاء قابلیت های آن، مبنای آموزش مجازی دانش آموزان را شبکه شاد عنوان کرد و گفت: آموزش مجازی دانش آموزان باید بر اساس جدول زمان بندی ابلاغی صورت گیرد .

 وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تهیه و تدوین توصیه نامه های ضروری از طریق معاونت های آموزشی استان برای هماهنگی در فعالیت های مدارس در قالب چارچوب مشخص و همنوایی مراکز آموزشی در اجرای برنامه ها شد .

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان نظارت و ارزیابی را باعث پیشرفت امور دانست و بر بازدید از واحد های اداری و آموزشی توسط تیم های ارزیابی استان تاکید کرد و گفت : هر کدام از اعضای شورای معاونین استان به عنوان معین چند مدرسه انتخاب و به صورت مستمر فعالیت مدارس و آموزش های حضوری و مجازی را رصد و کنترل شود .

 وی افزود : در این راستا ضروری است چک لیستی به منظور ارزیابی اقدامات و فعالیت ها تهیه و تدوین و بر اساس فرمت تهیه شده، نحوه استفاده از شبکه شاد، تهیه و تدوین اطلس آموزشی، رعایت پروتکل های بهداشتی و سایر اقدامات توسط ناظرین معین بررسی و گزارش آن به دبیرخانه استانی به منظور پیگیری و باز خورد لازم ارائه شود .

 مدیر آموزش و پرورش کردستان در بخش پایانی سخنان خود بر توزیع سریع کتاب های درسی توسط شهرستانها و مناطق در بین مدارس باقی مانده و هم چنین تحویل کتاب های درسی به دانش آموزان توسط مدارس تاکید کرد .

  وی در خاتمه گفت: ضمن توجه به جذب تارکین تحصیل سال های گذشته و پوشش حداکثری تحصیلی با بهره برداری از روش های متنوع تامین نیروی انسانی سیزده گانه، ضروری است ظرف حداکثر چند روز پیش رو، تمام کلاس های استان تامین نیرو گردد و هیچ کلاسی بدون معلم وجود نداشته باشد .

به اشتراک بگذارید :