21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۰۸:۲۷:۲۹
کد مطلب:  1709079
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی؛
طرح تلفیق و تحصیل دانش آموزان با آسیب شنوایی در مدارس عمومی استان توسعه می یابد

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی از توسعه طرح تلفیق و جایدهی دانش آموزان با آسیب شنوایی در مدارس عمومی این استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی"محمود عسکری" بیان کرد: چند سالی است که به دلیل توسعه طرح تلفیقی_فراگیر ، دانش آموزان دارای آسیب شنوایی جهت تحصیل به مدارس عمومی معرفی می گردند تا در کنار همسالان خود از آموزش عادی بهره گیرند.

وی اظهار کرد: اداره آموزش و پرورش استثنایی با مناسب سازی برخی کتب و همچنین شیوه های ارزشیابی تحصیلی تلاش می کند تا زمینه بهبود شرایط آموزشی دانش آموزان با آسیب شنوایی را فراهم آورد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان  مرکزی افزود: رویکرد مجموعه آموزش و پرورش استثنایی اجرای کامل طرح فراگیر می باشد، در همین راستا دانش آموزان آسیب دیده شنوایی با هوشبهر دیرآموز و عادی در مدارس عمومی جایدهی شده اند.

وی گفت: تعداد 120 دانش آموز با آسیب شنوایی در استان وجود دارد که 11 دانش آموز در مدارس ویژه و 109 دانش آموز در مدارس عمومی در حال تحصیل می باشند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر از بین دانش آموزان با آسیب شنوایی که در مدارس عمومی تحصیل می کنند، 96 دانش آموز از معلم رابط برخوردار می باشند.

 

به اشتراک بگذارید :