21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۱۰:۲۸:۴۲
کد مطلب:  1709389
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی:
پیوند علم و دانش با اعتقاد به تمامیت و استقلال کشور رمز اقتدار و و سربلندی ایران است

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دبیرستان شاهد شهدای فرهنگی اراک گفت: پیوند علم و دانش با اعتقاد به تمامیت و استقلال کشور رمز اقتدار و و سربلندی ایران است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی؛ «بهرام حسین آبادی» تقارن آغاز سال تحصیلی با ایام هفته بزرگداشت دفاع مقدس در واقع یادآور سال‌های حماسه و ایثار و دفاع مقدس و فرصتی برای تجدید پیمان فرهنگیان و دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس می باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: آسایش و آرامش کنونی ما، ماحصل جانفشانی خیل عظیمی از انسانهایی است در مکتب پربار اسلام پرورش یافته بودند و تا سالیان سال پیام آور ایثار و شهامت برای نسل های بعد خواهند بود.

حسین آبادی اظهار داشت: آنچه که وظیفه ذاتی و رسالت آموزش و پرورش است و در سند تحول بنیادین نیز به آن تاکید شده است تربیت انسانی تمام ساحتی با تمام سجایای اخلاقی است و این مهم حاصل نمی‌شود مگر اینکه همه ما از رفتار و کردار ائمه علیهم السلام تاسی بجوییم .

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در خاتمه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره «شهید لندی»، گفت: این شهید بزرگوار الگویی از ایثار و نوع دوستی است که با نثار جان خود به دیگری جان بخشید و لذا این دانش آموز، انسانی در طرز اهداف و آرمان های سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است.

اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، مداحی و رونمایی از تمثال مطهر شهید ثامنی به مناسبت آغاز سومین دوره طرح ملی لاله های روشن نیز از دیگر برنامه‌های این آئین بود.

 

به اشتراک بگذارید :