24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1709627
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی مشکلات دانش آموزان عشایر فارس خبر داد:
با اجرای رتبه بندی معلمان در رسته ای مجزا از کارمندان دولت دیده خواهند شد/ اجرای رتبه بندی معلمان هدیه ویژه دولت و مجلس برای فرهنگیان در سال تحصیلی جدید است

رییس فراکسیون امور عشایری مجلش شورای اسلامی گفت: هدیه ویژه دولت و مجلس برای معلمان در آغاز سال تحصیلی 1401-1400 اجرای رتبه بندی خواهد بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علی کریمی فیروزجانی در نشست مشترک اعضای فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی و مسئولین آموزش و پرورش فارس وامور عشایر کشور درشیراز گفت: خوشبختانه از اسفند 99 که لایحه رتبه بندی معلمان به مجلس ارایه شد، این لایحه با قید فوریت و خارج از نوبت مورد بررسی قرار گرفت و توانست 100 درصد رای موافق اعضای کمیسیون اموزش و تحقیقات  را جلب کند.

رییس فراکسیون امور عشایری مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه این لایحه در صحن علنی نیز توانست موافقت 97 درصدی نمایندگان را به همراه داشته باشد.

کریمی فیروز جانی گفت: مذاکرات لازم با سازمان برنامه و بودجه و هیات رییسه مجلس شورای اسلامی برای اجرای این طرح انجام شده و در این رابطه به جمع بندی های لازم رسیده ام.

وی گفت: رتبه بندی مسیر شغلی معلمان را از دیگر کارمندان دولت جدا خواهد کرد و فرهنگیان را در یک رسته جدید شغلی به نام علمی آموزشی قرار خواهد داد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازنشستگان سرمایه ارزشمند این کشور هستند گفت: طرحی با 200 امضا به هیات رییسه مجلس برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اعلام وصول شده است و در نوبت رسیدگی قرار گرفته است و با مشخص شدن دقیق منابع لازم این طرح نیز از امسال یا سال آینده اجرا خواهد شد.

کریمی فیروز جانی گفت: باید برای معلمان عشایری که در مناطق محروم و صعب العبور مشغول تدریس هستند مزایای ویژه در نظر گرفته شود تا بخشی از زحمات این قشر زحمتکش جبران شود.

وی گفت: پوشش گسترده  اینترنت در مناطق عشایری  از طریق وزارت ارتباطات و گنجاندن سرفصل دروس در  دانشگاه فرهنگیان در  ارتباط با عشایر و زندگی عشایری از دیگر اقداماتی است که پی گیر ان هستیم.

به اشتراک بگذارید :