0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۱۲:۰۰:۵۹
کد مطلب:  1709633
سخنگوی فراکسیون امور عشایری مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی و مشکلات دانش آموزان عشایر فارس خبر داد:
به صورت ویژه پی گیر تخصیص ردیف های اعتباری خاص برای جامعه عشایری کشور خواهیم بود

سخنگوی فراکسیون امور عشایری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه به مسایل و مشکلات جامعه عشایر همواره از برنامه اصلی وی در مجلس بوده گفت: در برنامه هفتم توسعه و کمیسیون تلفیق بودجه 1401 به صورت ویژه پی گیر تخصیص ردیف های اعتباری خاص برای جامعه عشایری کشور خواهیم بود تا بخشی از مشکلات این قشر شریف را بتوانیم حل و فصل کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جلال رشیدی کوچی  در نشست مشترک اعضای فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی و مسئولین آموزش و پرورش فارس وامور عشایر کشور در شیراز گفت: کلیات رتبه بندی معلمان  با رای بالا در صحن علنی مجلس تصویب شده است و در کمیسون هم کار تمام شده و به زودی مجددا به صحن علنی خواهد آمد و یقین داریم در صحن نیز با رای بالا رتبه بندی معلمان تصویب خواهد شد.

نماینده مردم شهرستانهای مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین نکته در رابطه با رتبه بندی معلمان این است که سختی کار معلمان در این طرح دیده شده و در ردیف مشاغل علمی آموزشی قرار گرفته و از حالت  کارمندی فاصله گرفته شده است.

رشیدی کوچی گفت: پی گیری همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز هستیم و انشالله با تامین اعتبار پایدار این طرح امیدواریم بتوانیم قدمی برای بازنشستگان نیز برداریم.

وی افزود: در خصوص تخصیص سهمیه خاص به دانش آموزان عشایری در کنکور سراسری نیز پی گیری های لازم انجام خواهد گرفت تا حق این دانش آموزان مستعد نیز مورد توجه قرار گرفته باشد.

به اشتراک بگذارید :