24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۱۲:۳۳:۲۴
کد مطلب:  1709709
رییس آموزش و پرورش عشایری فارس در نشست بررسی و مشکلات دانش آموزان عشایر استان تاکید کرد:
سختی شغل معلمان عشایری باید مورد توجه قرار گیرد

رییس آموزش و پرورش عشایری فارس گفت: معلمان عشایری مسیرهای صعب العبوری را برای رسیدن به مدارس عشایری طی می کنند و سختی کار آنها با تخصیص مزایای خاص باید دیده شود.

رییس آموزش و پرورش عشایری فارس گفت: معلمان عشایری مسیرهای صعب العبوری را برای رسیدن به مدارس عشایری طی می کنند و سختی کار آنها با تخصیص مزایای خاص باید دیده شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، بهنام حیدری درنشست مشترک اعضای فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی و مسئولین آموزش و پرورش فارس و امورعشایر کشور در شیراز گفت: بیش از 12 هزار دانش اموز در مدارس عشایری استان مشغول تحصیل هستند که 8هزار دانش اموز در دوره ابتدایی و بیش از 4 هزار دانش آموز در دوره متوسطه در حال آموزش هستند.


رییس آموزش و پرورش عشایری فارس با بیان اینکه در میانگین معدل کتبی نهایی دانش اموزان عشایر حایز مقام دوم استانی شدند افزود: کسب رتبه های خوب کنکور و قبولی در دانشگاه های معتبر کشور از دیگر دستاوردهای آموزش و پرورش عشایری بوده است.
حیدری با اشاره به اینکه  در برنامه ششم توسعه در  17 مورد به صراحت از عشایر نام برده شده است گفت: اگر در قوانین و بودجه ردیف های خاصی برای تعلیمات عشایر  اندیشیده شود میتواند کمک زیادی به مردم شریف و قشر زحمت کش عشایر باشد.
وی کمبود بابیان اینکه کمبود نیروی انسانی از مشکلات اصلی اموزش و پرورش عشایری بوده است گفت: مجلس و وزارت آموزش و پرورش باید در زمینه تامین نیرو برای آموزش و پرورش عشایر همکاری لازم  را داشته باشند.


رییس آموزش و پرورش عشایری فارس گفت: راه اندازی مجدد تربیت معلم عشایری از خواسته های به حق و معمول مردم عشایر است زیرا معلمان برای آموزش عشایری خوب آموزش نمی بینند و خدمات خاصی هم دریافت نمایند.
حیدری افزود: توجه به معشیت معلمان به ویژه معلمان عشایری  از جمله مطالبات فرهنگیان است و فرهنگیانی که کیلومترها مسافت را برای اموزش دانش آموزان از مناطق صعب العبور طی می کنند باید دیده شوند.
وی گفت: تامین سوخت معلمان و راهنمایان تعلیمات عشایری نادیده گرفته شده است و این مساله درکنار تخصیص تغذیه و شیر رایگان به دانش آموزان عشایر باید مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :