0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۱۸:۰۴:۱۷
کد مطلب:  1709993
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی مدارس عشایری استان مطرح کرد:
اهتمام دستگاه تعلیم و تربیت برای حفظ فرهنگ غنی عشایر و انتقال به نسل آینده

زنگ آغاز فعالیت مدارس عشایری استان خراسان رضوی امروز با حضور معاون وزیر و نیز مدیر کل آموزش و پرورش استان به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این مراسم ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی و رحلت نبی مکرم اسلام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس و همچنین تبریک بهار تعلیم و تربیت و آغاز سال تحصیلی جدید گفت: طراحی نقشه جامع فرایند یاددهی یادگیری از شهرستان کلات آغاز و به سایر استان تسری رفت، علی رغم کمبود نیروی انسانی با تدابیر ویژه اندیشیده شده در آغاز سال تحصیلی جاری حتی یک کلاس بدون معلم در شهرستان کلات وجود ندارد.

وی با اشاره به فراگیری نشاط و تکاپو در سطح جامعه همزمان با آغاز سال تحصیلی گفت: عشایر جزو اقشار پرتلاش، با صفا و با صداقت هستند که تاثیرگذاری فراوانی بر تولید مواد پروتئینی، گوشتی و فرآورده های لبنی در سطح کشور دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه دانش‌آموزان عشایر باید مهارت زندگی در طبیعت و آشنایی با محیط زیست را بیاموزند گفت: فرهنگ عشایر بسیار غنی است و ما نیز بایستی آن را حفظ نموده و ضمن تقویت و ارتقا آن این فرهنگ غنی را به نسل های بعد منتقل نماییم.

خدابنده در پایان افزود: به همت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز استان از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ٢٠٠ کلاس درس به دستگاه تعلیم و تربیت استان تحویل شده است.

در ابتدای جلسه رمضان پروانه، مدیر آموزش و پرورش کلات با اشاره به فعالیت ۲3۷ مدرسه عشایری در ۲۴ شهرستان استان گفت: فرایند تعلیم و تربیت حدود ۸ هزار دانش آموز شهرستان کلات در ١۴٣ واحد آموزشی توسط ۷۶۵ معلم در حال پیگیری است.

وی با اشاره به طراحی نقشه یاددهی یادگیری به منظور جلوگیری از بازماندگی از تحصیل دانش آموزان این شهرستان اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان در شهرستان کلات آموزش ها را به شیوه حضوری دنبال می‌کنند.

پروانه با بیان اینکه ۴۱ معلم در ۲۹ مدرسه وظیفه تعلیم و تربیت ۴۶۸ دانش آموز عشایر شهرستان کلات را بر عهده دارند افزود: نیروی انسانی کارآمد، ساماندهی کلاس های درسی، توجه به کلاس های دو زبانه در حوزه عشایر، محتوای آموزشی متناسب، فضا و تجهیزات و همچنین افزایش پوشش تحصیلی شش مولفه تحول آفرین در حوزه عشایر به شمار می‌روند.

همچنین مهدی ناصری فرماندار شهرستان کلات با اشاره به تدابیر صورت گرفته در خصوص ساماندهی مطلوب کلاس های درسی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید گفت: رتبه های برتر علمی، آموزشی و فرهنگی دانش آموزان شهرستان کلات نشان از برنامه ریزی مطلوب دستگاه تعلیم و تربیت این شهرستان دارد.

به اشتراک بگذارید :