0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ ۱۰:۲۷:۴۰
کد مطلب:  1710893
۲هزار و ۸۶۲ دانش آموز فراهانی سال تحصیلی حضوری را آغاز کردند

فرماندار شهرستان فراهان گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، ۲هزار و ۸۶۲ دانش آموز روستایی در مقاطع مختلف تحصیلی، آموزش حضوری خود را در سایه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی آغاز کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی؛ «حسین معمارنیا» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان فراهان در مقاطع مختلف تحصیلی چهار هزار و ۷۱۴ نفر دانش‌آموز دارد که ۲هزار و ۴۴۰ نفر پسر و ۲ هزار و ۲۷۴ نفر نیز دختر هستند.

وی تاکید کرد: ۸۵ مدرسه در  شهرستان فراهان فعالیت دارد که  ۲۴ مدرسه پسرانه، ۲۰ دخترانه و ۴۱ مدرسه نیز مختلط است.

فرماندار شهرستان فراهان اظهار داشت: ۲ هزار و ۴۴۷ نفر از دانش‌آموزان فراهانی در مناطق شهری و ۲ هزار و ۲۶۷ نفر در روستاها علم‌آموزی می‌کنند.

معمارنیا ادامه داد: در مجموع ۶۴ مدرسه روستایی، ۲۱ مدرسه شهری، چهار واحد آموزشی کار و دانش و سه واحد آموزشی فنی و حرفه‌ای در این شهرستان وجود دارد.

فرماندار شهرستان فراهان بیان کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا از چهار هزار و ۷۱۴ دانش آموز یک‌هزار و ۸۵۲ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی اکنون به‌صورت غیرحضوری تحصیل می‌کنند.

معمارنیا یادآور شد: در مدارس روستایی که آموزش به‌صورت حضوری برگزار می‌شود بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، شمار روزها و ساعات حضور در مدارس کاهش یافته، هر چند که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اولویت است.

وی خاطر نشان کرد: امید می‌رود که واکسیناسیون دانش آموزان نیز با سرعت بیشتری انجام شود تا شرایط لازم برای حضور دانش آموزان در مدارس شهری نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم شود.

شهرستان فراهان به مرکزیت شهر فرمهین بالغ بر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری شمال اراک «مرکز استان مرکزی» واقع شده است.

به اشتراک بگذارید :