0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ ۱۱:۰۱:۴۱
کد مطلب:  1711011
از ابتدای سال تحصیلی جدید؛
956 نیروی جدید آموزشی جذب آموزش و پرورش استان مرکزی شدند

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: 956 نیروی آموزشی شامل 542 نفر از محل جذب دانش آموختگان سایر رشته‌ها(ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان)، 339 نفر از دانش‌آموختگان پردیس دانشگاه فرهنگیان و ۷۵ سرباز معلم در سال تحصیلی جدید، جذب آموزش و پرورش این استان شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، « بهرام حسین آبادی» با بیان این مطلب افزود: همزمان با آغاز سال تحصیلی جاری، 542 نفر نیروی جدید آموزشی از محل جذب ماده 28، که سال گذشته در آزمون استخدامی آموزش و پرورش گذیرفته شده بودند پس از گذراندن دوره آموزشی دانشگاه فرهنگیان از مهرماه امسال شروع به کار کردند.

وی ادامه داد: علاوه بر این 339 نفر از فارغ التحصیلان پردیس دانشگاه فرهنگیان که ورودی سال 1396 این مرکز نیز امسال و با آغاز سال تحصیلی جدید جذب کلاس های درس شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی، تعداد سربازان معلمان جذب شده را 75 نفر عنوان کرد و اظهار داشت: این تعداد از افراد در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش به عنوان امریه جذب شدند.

حسین آبادی سپس با اشاره به وضعیت نیروی انسانی در استان و کمبودهای موجود در برخی حوزه ها، خاطر نشان کرد: از سال تحصیلی گذشته و به منظور جبران بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز در آموزش و پرورش، اقدام به جذب نیروی خرید خدمات آموزشی نمودیم که پس از اخذ مجوزهای لازم 140 نفر به عنوان خرید خدمات آموزشی به فرآیند آموزش وارد شدند و امسال نیز علاوه بر این تعداد، مجوز به کارگیری 110 نفر دیگر نیز با توجه به نیاز استان اخذ شده است .

وی در خاتمه افزود: بهره‌گیری از نیروهای بازنشسته اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، استفاده از وقت دوم و ساعت‌های خالی نیروهای موظفی و نیروهای حق التدریس آزاد از جمله اقدامات این اداره کل برای تامین نیروهای آموزشی مورد نیاز در استان است.

 

 

به اشتراک بگذارید :