0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ ۱۴:۰۳:۵۳
کد مطلب:  1711427
با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و راه آهن خراسان رضوی و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزیر راه و شهرسازی انجام شد:
بهره برداری از نخستین هنرستان تخصصی راه آهن کشور در مشهد مقدس

با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و راه آهن خراسان رضوی و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزیر راه و شهرسازی از نخستین هنرستان تخصصی راه آهن کشور در مشهد مقدس بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مصطفی نصیری در این مراسم با بیان اینکه اداره کل راه آهن خراسان رضوی با حدود دو هزار و ۵٠٠ پرسنل دارای ۲۵ ایستگاه و یک هزار و ۲۹ کیلومتر خط ریلی است افزود: علاوه بر حمل و نقل داخلی با توجه به وجود مرز بین المللی سرخس، حمل و نقل بین المللی با کشورهای آسیای میانه در حال انجام است که فعالیت قابل توجهی در حمل و نقل بین المللی به خصوص صادرات و ترانزیت ریلی از این مرز انجام می‌شود.

وی با اشاره به تقاضای بالای سفر به مشهد مقدس با توجه به وجود بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) افزود: سالانه تعداد زیادی از زائرین از طریق خطوط ریلی به مشهد مقدس سفر می‌کنند و ما نیز در راه آهن خراسان رضوی افتخار خادمی این زائرین را داریم.

نصیری با بیان اینکه با توجه به اینکه راه آهن خراسان مبدا قطارها محسوب می‌شود، تعمیر، نگهداری و بازدیدهای دوره ای اکثراً در ایستگاه مشهد در حال انجام است خاطرنشان کرد: تربیت نیرو انسانی آموزش دیده با توان و مهارت فنی بالا با توجه به این حجم از فعالیت ها ضروری است.

وی افزود: با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده فی مابین راه‌آهن جمهوری اسلامی و وزارت آموزش و پرورش هنرستان های ریلی تاسیس شد و با توجه به استقبال بسیار خوبی در شهر مشهد از این هنرستان ها به عمل آمد دو دوره برای نگهداری ناوگان ریلی و همچنین نگهداری خط و سازه های فنی را با ظرفیت مجموع ۳۸ نفر با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان راه اندازی نموده ایم.

به اشتراک بگذارید :