0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ ۱۲:۵۷:۴۷
کد مطلب:  1712493
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع مدیران مدارس ناحیه 7 مشهد:
فرآیند ثبت نام حدود ده درصد از دانش آموزان استان در سامانه سیدا تکمیل نشده است/ مدیران مدارس نسبت به تکمیل ثبت نام دانش آموزان اهتمام داشته باشند

مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان خراسان رضوی در گردهمایی مدیران مدارس آموزش و پرورش ناحیه ۷ مشهد مقدس گفت: تا کنون ثبت نام ۱۰۸ درصد دانش آموزان پایه اول، ۷۹ درصد دانش آموزان پایه هفتم و حدود ۵۰ درصد دانش آموزان پایه دهم تکمیل شده است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک ماه مهر ماه مهربانی، شروع بهار تعلیم و تربیت و نوروز دانش و دانایی اظهار داشت: همکاران ما در ایام شیوع ویروس کرونا و ارائه آموزش‌های مجازی زحمات فراوانی را کشیدند و با به کارگیری روش های نوین و خلاقانه خود مانع از ایجاد وقفه آموزشی شدند.

وی با اشاره به عدم تکمیل فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان گفت: حدود ١٠٠ هزار دانش آموز استان فرایند ثبت نام شان در سامانه سیدا تکمیل نشده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه با تاکید بر لزوم اهتمام ویژه مدیران مدارس نسبت به ثبت نام دانش آموزان به ویژه در پایه های ورودی تصریح کرد: تا کنون ثبت نام ۱۰۸ درصد دانش آموزان پایه اول، ۷۹ درصد دانش آموزان پایه هفتم و حدود ۵۰ درصد دانش آموزان پایه دهم تکمیل شده است.

خدابنده با تاکید بر لزوم پیگیری مطلوب فرایند توزیع کتب درسی و تعریف سازمان مدرسه توسط مدیران مدارس اظهار داشت: سامانه شاد تنها مرجع آموزش های الکترونیکی می باشد، این سامانه به روز رسانی شده است، امکانات جدیدی به آن اضافه شده و یک سری معایب آن برطرف شده است.

وی با اشاره به کمبود ۲۳ هزار نیروی انسانی در مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت استان خراسان رضوی اظهار داشت: ۱۰ میلیارد تومان سرانه به حساب مدارس استان واریز شده است، همچنین به منظور خرید تجهیزات هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش و همینطور خرید تبلت دانش آموزی و سیستم های آموزش های الکترونیکی ابلاغ اعتبار صورت گرفته است.

در ابتدای جلسه رمضان نیری، مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان با اشاره به نتایج پژوهش یک موسسه بین المللی با ده میلیون نفر نمونه پژوهشی از ۱۴۰ کشور جهان و با ۱۴ زبان زنده دنیا در حوزه های مختلف اجتماعی اظهار داشت: سه کلید واژه "اعتماد" که زمینه ساز سرمایه اجتماعی است، "افتخار" که با پرورش احساس تعلق حاصل می شود و "لذت" که معلول رشد انگیزه‌های درونی است محور و اساس اشتیاق و عشق به کار و فعالیت محسوب می گردند.

به اشتراک بگذارید :