21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ ۲۲:۴۱:۴۸
کد مطلب:  1712903
در جریان سفر نماینده معین وزارت آموزش و پرورش و با هدف رصد وضعیت نیروی انسانی صورت گرفت
نشست هم اندیشی رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری و مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و عشایر وزارت با مدیر کل آموزش و پرورش استان

سلیمانزاده و سیفی در سفر به سیستان و بلوچستان در نشستی با حمیدرضا رخشانی، به بررسی وضعیت شاخص نیروی انسانی و ساماندهی شرایط صدور ابلاغ معلمان پرداختند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته در راستای آغاز سال تحصیلی در شاخص های مختلف، اظهار داشت: با وجود کمبود نیرو در شهرستان ها و مناطق استان سعی شده با بهره‌گیری از ظرفیت های گوناگون از جمله طرح خرید خدمات آموزشی، نیروهای نهضتی، حق التدریس و مواردی از این قبیل این مشکل حل شود.
وی افزود: موضوع پراکندگی و گستردگی جغرافیایی سیستان و بلوچستان در تحقق اهداف برخی مولفه ها، کار را دشوار کرده و می کند و با لحاظ افزایش فزاینده موالید دانش آموزی این معضل در حوزه تامین نیروی انسانی دو چندان می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن قدردانی از نگاه بلند و ویژه مسئولین ستادی وزارت به سیستان و بلوچستان در راستای تخصیص افزایش سهمیه پذیرش نیرو در آزمون استخدامی و دانشگاه فرهنگیان، بیان داشت: با همه اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته هنوز هم نیاز بالغ بر ۱۲ هزار نیرو در استان بشدت احساس می شود.
رییس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه از مهمترین اولویت‌های دستگاه تعلیم و تربیت را تامین معلم و تخصیص نیرو به کلاس های درس عنوان نمود و گفت: به دنبال تامین نیروهایی کیفی و ماندگار در نظام آموزشی در جای جای کشور بویژه نقاط دور دست و کمتر توسعه یافته با هدف برقراری عدالت آموزشی هستیم.
سلیمانزاده افزود: در کنار تامین نیرو، توانمند سازی و مجهز کردن آنان به امکانات و دانش روز نیز یک ضرورت انکار ناپذیر است و حوزه ستادی وزارت با جدیت موضوع را پیگیر بوده و خواهد بود. 
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و عشایر وزارت هم با اشاره به اهداف تعریف شده در راستای اعتلای شرایط تحصیلی و تربیتی دانش آموزان عشایری، خاطرنشان کرد: رعایت مساوات و برقراری عدالت بویژه در ارائه آموزش‌ها در بین همه دانش آموزان یک اصل مهم است و در این بین فرزندان عشایر باید از سهم متناسب با نیاز خود برخوردار باشند.
سیفی بیان داشت: ظرفیت سنجی و مشارکت همه جانبه همه حوزه ها و سطوح مختلف ستادی و صف می تواند در مسیر پیشبرد اهداف مورد نظر موثر و کارآمد باشد و بازتاب این مهم در مدرسه و کلاس درس خود را به خوبی نشان می دهد.

به اشتراک بگذارید :