21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۱۰:۴۸:۴۰
کد مطلب:  1713489
مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست خبری با اصحاب رسانه:
ضرورت مشارکت و همدلی آحاد جامعه در راستای تحقق واکسیناسیون حداکثری

حمیدرضا رخشانی گفت: در شرایط کنونی بیشتر از هر زمانی نیازمند مشارکت و همدلی آحاد جامعه در راستای تحقق واکسیناسیون حداکثری هستیم.


به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، صبح امروز نشست خبری مدیران آموزش و پرورش، دانشگاه‌ علوم پزشکی زاهدان، صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و ستاد بحران استان برگزار شد. 
رخشانی در این نشست اظهار کرد: از ابتدای مهرماه مدارس روستایی و عشایری با جمعیت کمتر از ۵۰ نفر در استان به صورت حضوری و سایر مدارس نیز به صورت غیرحضوری سال تحصیلی جدید را آغاز کردند. 
وی با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان تا نیمه آبان ماه، به روند تدریجی حضوری شدن آموزش در مدارس استان اشاره و تصریح کرد: از ۱۵ آبان‌ ماه فعالیت همه مدارس به شکل حضوری و با رعایت دستورالعمل ‌های مشخص شده ادامه خواهد یافت. 
مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: از مجموع ۲۶۸ هزار دانش آموز استان در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال، تا کنون ۶۱ هزار و ۱۶۲ نفر واکسن کرونا را دریافت کردند. 
رخشانی در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان استان نیز افزود: ۸۵ درصد همکاران دوز اول و بیش از ۵۰ درصد نیز دوز دوم را دریافت کردند.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در فرهنگ سازی واکسیناسیون حداکثری از دستگاه‌های پیش قدم بوده و هست، خاطر نشان کرد: ۱۱ مدرسه و سالن ورزشی آموزش و پرورش در زاهدان به منظور ایجاد پایگاه‌های واکسیناسیون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است و در تمامی شهرستان‌ها و مناطق استان نیز این آمادگی وجود دارد تا از فضاهای آموزش و پرورش برای انجام واکسیناسیون استفاده شود. 
رخشانی ادامه داد: به مربیان بهداشت نیز فراخوان همکاری در اجرای طرح واکسیناسیون داده شده تا از ظرفیت آنان در جهت پوشش حداکثری واکسیناسیون استفاده شود.

به اشتراک بگذارید :