0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۱۲:۱۳:۱۲
کد مطلب:  1713697
با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان؛
دوره آموزشی توجیهی ویژه مراقبین سلامت جدیدالاستخدام استان برگزار شد

با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان، دوره آموزشی توجیهی یک روزه ویژه مراقبین سلامت جدیدالاستخدام استان با هدف تشریح و تبیین سیاست ها و برنامه های حوزه سلامت و بهداشت برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، در این دوره آموزشی، افشین خوش گوار معاون تربیت بدنی و سلامت استان با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به حوزه سلامت، گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در قالب ساحت زیستی- بدنی، ارتقای سواد سلامت دانش آموزان رسالت اصلی این حوزه مهم می باشد که در سیاست ها و برنامه های تعریف شده، گنجانده شده است.

وی ادامه داد: نهادینه کردن مفاهیم و اصول خودمراقبتی در بخش های بهداشت فردی، بهداشت گروهی و بهداشت محیط از مبانی پایه مدنظر در برنامه های متنوع این حوزه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت استان اعتقاد و باورمندی مراقبین سلامت به تخصص و توانمندی شغلی، تعامل با مدیر مدرسه و عوامل اجرایی، اقناع اولیای دانش آموزان بر همراهی و همکاری در اجرای برنامه ها و بهره گیری از ظرفیت های برون سازمانی را عوامل موثر و مهم در موفقیت یک مراقب سلامت برشمرد و گفت: حادث شدن ویروس کرونا در کنار تمام سختی ها و محدودیتهایی که داشته، برای حوزه سلامت و بهداشت آموزش و پرورش فرصتی ایجاد کرده تا در کانون توجه برنامه ریزان و تصمیم گیران نظام آموزشی قرار گیرد و بایستی با استفاده از این فرصتبیش از گذشته در راستایتأمین، حفظو ارتقای سلامتجسمانیو روحی، روانی دانش آموزان تلاش کنیم.

در ادامه نادر منصوری رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش کردستان نیز در این نشست با اشاره به شرح وظایف مراقبین سلامت در مدارس و برنامه های عملیاتی وزارتی، خاطرنشان کرد: هدف کلان حوزه سلامت و تندرستی، ارتقای سواد سلامت دانش آموزان، والدین و همکاران فرهنگی و تربیت یک شهروند سالم از تمام ابعاد جسمی، روحی، روانی و اجتماعی می باشد.

وی افزود: تغییر فرهنگی و آموزش سبک زندگی سالم به جامعه مخاطب از اولویت های کاری مراقبین سلامت می باشد و مراقبین سلامت می بایست با اعتقاد، باورمندی و پیگیری فعالیت ها و برنامه ها، جایگاه و ارزش شغل خود را در مدارس نهادینه و موجب ارتقای این حوزه شوند.

در این دوره خانمها لیلا آزادوار و افسانه کریمی از مراقبین سلامت مجرب استان، به عنوان مدرسان دوره، برنامه های حوزه سلامت و بهداشت را تشریح و تبیین نمودند.

به اشتراک بگذارید :