0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ ۱۸:۳۲:۵۵
کد مطلب:  1715673
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران
ادبیات عاشورایی، از غنی ترین و حماسی‌ترین ذخایر فکری و احساسی شیعی است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری دومین فراخوان سوگواره شعرعاشورایی(کاروان عشق) در ایام اربعین حسینی و مناسبت های دهه ی آخر ماه صفر با همکاری معاونت پرورشی و تربیت بدنی مناطق به صورت مجازی در بستر شبکه دانش آموزی شاد خبر داد.

به گزارش  اداره روابط  عمومی  واطلاع رسانی  اداره کل  آموزش  و پرورش  شهرستانهای استان تهران هاشمی سرپرست این اداره کل از برگزاری دومین فراخوان سوگواره شعر عاشورایی به همت اداره قرآن ،عترت و نماز و اداره فرهنگی و هنری استان خبر داد.

وی افزود:این فراخوان با هدف « گسترش فعالیت‌های ادبی با محوریت اندیشه های عاشورای حسینی، پرداختن به فرهنگ عاشورایی به زبان شعر،کشف استعداد‌های جوان فعال در حوزه خلق اشعار فاخر شیعی به‌ویژه شعر عاشورایی وگرامیداشت شاعران برتر عاشورایی و تلاش در نشر حداکثری اشعار برگزیده» برگزار شد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به استقبال بی نظیر از این برنامه گفت:  ویژه برنامه سوگواره شعر عاشورایی از اربعین حسینی تا شب شهادت امام رضا علیه السلام به مدت ۸ شب با همکاری و هماهنگی معاونت پرورشی و تربیت بدنی مناطق به  صورت پخش زنده در کانالهای استان در شبکه دانش آموزی شاد برگزار شد و مورداستقبال بیش از ۴۵۰ هزار عاشق حسینی و دوستداران اهل بیت علیهما السلام قرار گرفت.

دومین سوگواره شعر عاشورایی، فراخوان خود را با موضوع و محورهای قیام امام حسین (ع)، تاثیر تاریخی شهادت امام حسین و یارانش، اربعین حسینی( ع)، ایام محرم و صفر، نقش عاشورا در حفظ وحدت امت اسلامی، عاشورا و نیازهای امروزی بشر در شرایط همه گیری کرونا منتشر کرد. فرهنگیان و دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم نیز با توجه به موضوعات فراخوان آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

لازم به ذکر است مراسم اختتامیه این فراخوان شب شهادت امام رضا علیه السلام به صورت پخش زنده از کانال های استان در شبکه دانش آموزی شاد پخش خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :