21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ ۱۵:۳۹:۳۲
کد مطلب:  1715927
سرپرست اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای تهران:
واکسیناسیون دانش آموزان استان تهران در ۱۱۲ پایگاه انجام می‌شود

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: طرح واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان تهران طی دو روز در ۱۱۲ پایگاه انجام می‌شود و امکان تمدید این زمان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل آموزش  وپرورش  شهرستانهای  استان تهران  به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی هاشمی سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در مدارس شهرری اظهار کرد: از صبح امروز طرح واکسیناسیون ویژه دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در شهرستان‌های استان تهران همزمان با سراسر کشور آغاز شد و با توجه به استقبال بسیار خوب دانش آموزان بالای ۱۵ سال در روزهای گذشته به‌منظور خدمات‌دهی بهتر مدارس جهت انجام واکسیناسیون آماده شدند.

وی گفت: در سطح شهرستان‌های استان تهران ۴۵۰ هزار دانش‌آموز بالای ۱۲ سال شناسایی شدند که امکان واکسیناسیون برای آن‌ها در ۱۱۲ پایگاه منتخب در ۲۱ منطقه آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران طی دو روز انجام خواهد شد که در صورت نیاز امکان تمدید خدمات‌دهی به دانش آموزان در مدارس نیز وجود دارد.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران ادامه داد: با توجه به حساسیت واکسیناسیون دانش آموزان از آنجاکه دانش آموزان در سنین خاص قرار دارند و باید سطح ایمنی متفاوتی برای آن‌ها منظور شود، این طرح با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و با نظارت فرمانداران در شهرستان‌های استان تهران در مدارس انجام می‌شود.

هاشمی با تأکید بر حفظ سلامت دانش آموزان خاطرنشان کرد: هدف ما این است که با ایمن‌سازی دانش آموزان بر اساس دستورالعمل بازگشایی مدارسی در آبان ماه به‌طور تدریجی بازگشایی مدارس و آموزش حضوری اجرا شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانش آموزان علاوه بر مدارس، می توانند با مراجعه به پایگاه‌های عمومی مراکز واکسیناسیون نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید :