0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ ۰۹:۰۲:۰۰
کد مطلب:  1716291
زالی در بازدید از اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش‌آموزان شهر تهران بیان نمود
استقبال از طرح ضربتی واکسیناسیون دانش‌آموزان تهرانی خوب بوده است

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در بازدید از اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش‌آموزان شهر تهران، استقبال از این طرح را خوب ارزیابی کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران علیرضا زالی  در حاشیه بازدید از چند مدرسه محل اجرای طرح گفت: طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان در گروه های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال به صورت جهادی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مهرماه در مدارس شهر تهران اجرا می شود. در بازدیدهایی که از صبح امروز در پایگاه‌ها داشتم شاهد استقبال خوب دانش آموزان و والدین آنها هستم.

وی اظهار داشت: در این طرح همکاران آموزش پرورش مشارکت دارند و بخشی از کار نیز برعهده خود دانش آموزان گذاشته شده و  در برخی مدارس، شوراهای دانش آموزی مشارکت کرده اند. امروز شاهد کار تیمی بسیار خوبی در این پایگاه ها بوده ایم که حاصل مشارکت و همگرایی تیم بهداشت و مجموعه آموزش و پرورش است .

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به این که استان تهران دارای یک میلیون و ۸۶ هزار دانش آموزان است از واکسیناسیون ۳۰ درصد نوجوانان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در مراکز واکسیناسیون  تا روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰ خبر داد و هدف این طرح جهادی دو روزه را تسریع و تسهیل  واکسیناسیون دانش اموزان تهرانی عنوان کرد.

زالی تفاوت این طرح جهادی را اجرای آن در مدارس ذکر کرد و افزود: اما اگر دانش آموزی به هر دلیلی نتوانست ظرف امروز و فردا واکسینه شود می تواند در اسرع وقت با مراجعه به سایر مراکز واکسیناسیون مستقر در شهر تهران واکسن دریافت کند.

وی خاطرنشان کرد: سرعت و شتاب واکسیناسیون نوجوانان ۱۸-۱۲ سال در یک بازه زمانی کوتاه می تواند شرایط بسیار خوبی را از نظر طراحی ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون فراهم کند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این دو روز ضمن بازدید از پایگاه های واکسیناسیون دانش آموزی از نزدیک  به ارزیابی نحوه  اجرای این طرح می پردازد .

براساس این گزارش زالی در این برنامه از تعداد بسیاری از پایگاه های دانش آموزی از جمله دبیرستان های دخترانه سمیه، دبیرستان پسرانه شهید مدنی، دبستان دختران نرگس، دبیرستان اکبر حق شناس، دبیرستان حضرت زینب در محله زرگنده، هنرستان پسرانه و دخترانه آزادی، هنرستان کاردانش شهید مطهری، دبیرستان هیئت امنایی پسرانه شهیدرجایی، پایگاه تجمیعی واکسیناسیون شهیده معصومه قزوینی، مرکز واکسیناسیون شهیدخلبان اصغری، پایگاه واکسیناسیون فاطمیون و... بازدید کرد.

به اشتراک بگذارید :