14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ۱۰:۲۰:۱۶
کد مطلب:  1716739
جلسه شورای هماهنگی دومین دوره جشنواره فرهنگی و هنری علمدار و سومین دوره طرح ملی لاله های روشن استان اردبیل برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی دومین دوره جشنواره فرهنگی و هنری علمدار و سومین دوره طرح ملی لاله های روشن استان اردبیل با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و اعضاء جلسه در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل؛ مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به ارتقای کیفیت اجرایی و محتوایی برنامه ها اظهار داشت: بکار بردن زبان هنری در اجرای جشنواره علمدار، یک اتفاق خوب بوده و با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، بسیاری از برنامه ها بصورت حضوری برگزار نمی شود ولی بایستی خلاهای اجرای غیر حضوری برنامه ها را در بستر مجازی برطرف کنیم.

احمد ناصری در ادامه با تاکید بر تبیین شخصیت سردار شهید سلیمانی، خاطر نشان ساخت: شهید سلیمانی نماد حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه های داخلی و خارجی است و آموزش و پرورش باید در شناخت تمام ابعاد شخصیتی وی اقدام نماید.

ناصری برگزاری یادواره طرح ملی لاله های روشن را نیز فرصت مغتنمی دانست تا هم نفس با شهیدان یکبار دیگر طریق عظمت و عزت خواهی را با خود مرور کنیم و درس های تازه دیگری را به عنوان عاشقان این راه پرافتخار از آنان بیاموزیم.

وی افزود: طرح ملی «لاله های روشن » به عنوان یکی از برنامه های معرفتی درنظردارد با ایجاد وحدت رویه و اجرای برنامه های فرهنگی منسجم و جذاب، فصل جدیدی را با رویکردی عالمانه درترویج و انتقال فرهنگ ناب ایثار و شهادت رقم بزند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل نیز ضمن ارائه گزارشی از مجموع اقدامات انجام یافته در سطح استان در اولین دوره طرح ملی لاله های روشن گفت: باتوجه به مشکلات ناشی ازشیوع بیماری کووید19اجرای این برنامه درسال جاری درشکل و قالب جدیدی با مشارکت تشکل ها و شوراهای دانش آموزی بارویکرد استفاده ازظرفیت فضای مجازی به ویژه شبکه شاد دنبال خواهد شد.

سید غلامحسن خلیلی موسوی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اعضـاء با اشـاره به اهـداف برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری علمدار، گفت: شهید سلیمانی از بهترین الگوهای تربیتی جمهوری اسلامی است و یک انسان موفق در عرصه مبارزه با اسکتبار و پرچم دار آزادی و مجاهدی به معنای واقعی در همه جوانب بودند و مرور زندگینامه این بزرگوار می‌تواند در بسط و نشر فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت حائز اهمیت باشد.

خلیلی موسوی عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری دومین دوره این جشنواره، با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری، جلوه‌ای ناب از سیره شهید سلیمانی و مکتب او را ترسیم و به جامعه عرضه کنیم.

وی افزود: از تمام معاونان پرورشی، مدیران مدارس، معلمان و مربیان و تشکل های دانش آموزی انتظار است پیام این برنامه ها را به دانش‌آموزان منتقل و خانواده‌ها و معلمان را به شرکت پرشور در این برنامه ها دعوت کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان افزود: امید است با یاری خداوند بزرگ و عنایت ویژه حضرت ولیعصر «عج» بتوانیم درآستانه گام دوم انقلاب اسلامی شاهد ایجاد یک جریان فرهنگی بزرگ دراین عرصه باشیم.

گفتنی است بهزاد ناقل رئیس اداره فرهنگی، هنری، اردو و فضاهای پرورشی اداره کل نیز به تشریح شیوه نامه سومین دوره طرح ملی لاله های روشن پرداخت و گزارشی از اهم اقدامات صورت گرفته در خصوص اولین دوره جشنواره فرهنگی و هنری علمدار و مجموع اقدامات استان در مورد دومین جشنواره و نحوه شرکت در این جشنواره، رشته‌ها، محورها و موضوعات جشنواره را بیان نمود و حدود و انتظارات مورد نظر از اعضا را برای اجرای بهتر این برنامه ها عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید :