24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۱:۵۷:۴۰
کد مطلب:  1718457
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
نقش مدیر مدرسه در نظام تعلیم و تربیت راهبردی و سازنده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جمع مدیران مدارس منطقه کشکوییه گفت: نقش مدیر مدرسه در نظام تعلیم و تربیت راهبردی و سازنده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب گفت: از سال گذشته ساماندهی نیروی انسانی به گونه ای انجام شده که در سال تحصیلی جاری کمبود نیروی انسانی نداریم و در حد امکان در نقل و انتقالات هم به همکاران کمک کرده ایم تا جابه جایی محل خدمت همکاران در نهایت دقت و عادلانه انجام شود.

وی افزود: از سوم مهرماه مدارس با همکاری مدیران مدارس در مناطق روستایی و عشایری آموزش حضوری را دنبال کردند، همه واقف هستند که آموزش غیرحضوری تبعات پیدا و پنهان زیادی دارد، 10  تا 15 درصد دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته دچار افزایش وزن و چاقی شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: شیوه نامه بازگشایی مدارس به همه مناطق ارسال شده، از سوم مهر در مناطق عشایری و روستایی و کلاس های زیر 15 نفر آموزش حضوری داشتیم، از 15 مهر مدارس 30 نفر، از اول آبان مدارس زیر 300 نفر و از 15 آبان همه مدارس برای آموزش حضوری بازگشایی می شوند که لازمه اش این است که همه معلمان و دانش آموزان واکسن دریافت کرده باشند و تاکنون حدود 100 هزار نفر از دانش آموزان واجد شرایط واکسیناسیون استان واکسینه شده اند.

اسکندری نسب بیان کرد: مدیران مدارس کلیدی ترین نقش را در تحقق آموزش حضوری دانش آموزان دارند، خط مقدم نظام تعلیم و تربیت، مدارس هستند و مدارس هم تحت مدیریت مدیران هستند، هر چه مدیران توانمندتر باشند نتیجه و خروجی مناسب تری از مدارس خواهیم داشت.

وی گفت: بر اساس سند تحول بنیادین بیشترین جایگاه را مدرسه و مدیر مدرسه دارد، توجه به مدرسه بسیار ضروری است و مدیر مدرسه سکاندار اصلی هدایت و رهبری مدرسه است، نقش مدیر بسیار راهبردی است و در نظام تعلیم و تربیت یکی از باارزش ترین نقش ها نقش مدیر مدرسه است، مدیر باید خلاق و منش وی آموزنده باشد، خطیرترین مسئولیت بر دوش مدیر مدرسه است و مدیر مدرسه مجری قوانین، مقررات و دستورالعمل ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن قدردانی از تلاش همه معلمان دلسوز استان خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی گذشته با وجود آموزش مجازی در میانگین نمرات نهایی دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم و قبولی های کنکور به ویژه رتبه های تک رقمی و رتبه های زیر 1000 رشد داشته ایم.                                                                                                                                                                                                                  

به اشتراک بگذارید :