24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۱:۱۶:۰۴
کد مطلب:  1719653
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس در زرین دشت خبر داد :
حجم ابلاغی دوره انتقال به صورت کامل و صددرصدی تحت پوشش قرار گرفت

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: شورای پشتیبانی درحقیقت بازوی حمایتی برای تضمین و تسهیل اجرای بهتر و مطلوب‌تر برنامه های سوادآموزی است و مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه باید در جلسات شورای پشتیبانی که به ریاست فرماندار یا بخشدار تشکیل می گردد مطرح و برای حل آن مسائل چاره اندیشی شود و رئیس شورای پشتیبانی باید سایر ارگانها و نهادها را برای کمک به سوادآموزی در اجرای برنامه‌ها فرا بخواند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در بازدید از فعالیت های سواد آموزی شهرستان زرین دشت گفت :حجم ابلاغی از طرف سازمان نهضت سوادآموزی برای استان فارس در دوره انتقال در سال جاری 4 هزار و ۴۷۰ نفر بوده که به صورت کامل تحت پوشش قرار گرفته است و سواد آموزان این دوره به طور منظم آموزش‌های لازم را توسط آموزش دهندگان سوادآموزی فرا می‌گیرند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت:پس از ابلاغ حجم مشخص شده برای استان در سال جاری طی جلسه ای در حوزه معاونت سوادآموزی استان بر اساس معیارها و شاخص های معین ، سهمیه هر شهرستان و منطقه مشخص گردید و سهمیه ابلاغی برای دوره انتقال با توجه به پارامتر هایی که مشخص شده بود بین شهرستانها و مناطق تقسیم گردید .

نوروزی چگینی گفت: فعالیت ها در دوره انتقال به طور کلی ذیل چهار مبحث انجام می گردد که در هر چهار مورد سهمیه و حجم ابلاغی مشخص شده از طرف سازمان نهضت سوادآموزی به طور کامل تحت پوشش قرار گرفته است.

 وی افزود :در دوره انتقال ایرانی حجم ابلاغی برای استان ما 3 هزار و ۳۲۰ نفر بوده که فراگیران این دوره هم اکنون در حال آموزش هستند .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: در زمینه دوره انتقال کمیساریا که زیر نظر سازمان ملل برای اتباع خارجی انجام میگردد سهمیه ما ۵۳۰ نفر می باشد که به طور کامل تحت پوشش قرار گرفته و فعالیتهای طرح کمیساریا باید تا پایان آذر ماه به اتمام برسد ‌

دکتر نوروزی چگینی گفت: آموزش رایانه نیز برای سوادآموزان دوره انتقال برای ۴۰۰ نفر در نظر گرفته شده که برنامه ریزی های لازم برای این کار صورت گرفته است .

وی افزود با توجه به محدودیت حجم ابلاغی برای آموزش رایانه که همانا ۴۰۰ نفر می‌باشد سهمیه ابلاغی به شهرستانهای داراب ،بوانات، استهبان، خرم‌بید ،فیروزآباد، نیریز، خرامه، فراشبند ،ناحیه دو و ناحیه سه شیراز، بختگان و منطقه فورگ اختصاص یافته است.

 وی گفت :سهمیه دوره انتقال برای اتباع نیز ۲۲۰ نفر بوده که به صورت کامل تحت پوشش قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :