0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۲:۴۹:۰۳
کد مطلب:  1719871
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش؛
پایگاه ویژه واکسیناسیون دانش آموزان در سنندج افتتاح شد

با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، مراسم نمادین افتتاحیه پایگاه ویژه واکسیناسیون دانش آموزان استان در دبیرستان پسرانه شهید چمران ناحیه 2 سنندج برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، در مراسم نمادین افتتاحیه پایگاه ویژه دانش آموزان استان که در دبیرستان پسرانه شهید چمران ناحیه 2 سنندج با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و والدین دانش آموزان برگزار شد، رشید قربانی مدیر کل آموزش و پرورش استان، با اشاره به سیاست وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی تدریجی، آرام و مطمئن مدارس در آبان ماه گفت: حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان و همکاران فرهنگی، اولویت اصلی در این شیوه از بازگشایی است و برای تحقق آن نیز اقدامات ویژه ای از جمله واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به واکسینه شدن بیش از 90 درصد همکاران فرهنگی استان، تسریع در اجرای واکسیناسیون دانش آموزان را دیگر اقدام مهم و ضروری در فراهم کردن شرایط بازگشایی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تعامل و همکاری متقابل بسیار خوب آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی استان این موضوع نیز به مانند واکسیناسیون فرهنگیان بسترهای لازم ایجاد شده است.

قربانی خاطرنشان کرد: ضمن این که تاکید ما بر بهره برداری حداکثری از ظرفیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان ها و مناطق است اما در هر منطقه ای که شبکه بهداشت تشخیص بدهد نیاز به ایجاد پایگاه جدیدی می باشد، این آمادگی در مجموعه آموزش و پرورش برای همکاری های لازم وجود دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 53 پایگاه ثابت و سیار ویژه واکسیانسیون دانش آموزان در مناطق 16 گانه آموزش و پرورش فعال است که 18 پایگاه از این تعداد به صورت ثابت به دانش آموزان ارائه خدمت می کنند.

قربانی ضمن تاکید بر اهمیت و ضرورت واکسیناسیون دانش آموزان در کاهش نگرانی و دغدغه خانواده ها، افزود: تمام صاحبنظران و محافل علمی بر  ضرورت این موضوع تاکید داشته اند و به همه والدین و خانواده ها توصیه می کنیم با همراهی فرزندشان، مجموعه آموزش و پرورش را در بازگشایی مدارس یاری کنند.

 

 

به اشتراک بگذارید :