0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۲:۵۱:۵۰
کد مطلب:  1719883
با حضور مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت :
گردهمایی کشوری دبیران دبیرخانه های راهبری دروس دوره اول متوسطه در سنندج آغاز شد

با حضور مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش، گردهمایی دبیران دبیرخانه های راهبری دروس دوره اول متوسطه کشور در سنندج آغاز شد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، آیین افتتاحیه گردهمایی کشوری دبیران دبیرخانه های راهبری دروس دوره اول متوسطه صبح امروز با حضور مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت ، مدیر کل و معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان، معاونین آموزش متوسطه قطب 2 کشور، رئیس اداره آموزش متوسطه اول استان، دبیران دبیرخانه های راهبری دروس دوره اول متوسطه و دست اندرکاران امر در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد.

قربانی مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست، با بیان اینکه در دو دهه اخیر در حوزه کمی آموزش و پرورش از جمله پوشش تحصیلی دانش آموزان، ساخت و ساز مدارس و سایر مولفه ها توجهی خوبی شده است،اظهار داشت: در حوزه کیفیت بخشی به برنامه ها با مشکلات و چالش هایی روبرو بوده ایم که دلایل مختلفی دارد .

قربانی با اشاره به اهتمام مسئولین دبیرخانه های راهبری دروس و تلاش های صورت گرفته در راستای رفع موانع و مشکلات، تصریح کرد: دبیرخانه های راهبری دروس می توانند بستر لازم را برای تقویت معلمان و یادگیری دانش آموزان ایجاد نمایند.  

وی با تشکر از دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در راستای توجه به این حوزه، ابراز امیدواری کرد از دبیرخانه راهبری دروس به عنوان بازوی علمی استفاده لازم صورت گرفته و این اقدامات ارتقای هر چه بیشتر کیفیت در آموزش و پرورش را فراهم نماید .

مسگر زاده مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست با تبریک آغاز ماه ربیع الاول ، از میزبانی شایسته آموزش و پرورش کردستان در برگزاری گردهمایی تشکر کرد و گفت: کردستان شریک قوی ستاد وزارت در اجرای برنامه های کشوری است و اولین گام برای برگزاری جلسات حضوری، با همکاری استان کردستان آغاز شده است .

وی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در نحوه فعالیت گروه های آموزشی، فراز و فرود این بخش و تلاش های لازم به منظور پیشبرد امور، گفت: به منظور پیگیری فعالیت ها ، دبیرخانه های کیفیت بخشی به دروس راه اندازی و آغاز بکار کرد .

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت افزود : با محوریت و مدیریت استانی، دبیرخانه های کشوری دروس به شرکای استانی ستاد تبدیل شده و امروز 15 دبیرخانه کشوری دروس مختلف در استانها مستقر و نقش ستادی را ایفا نموده و سرآمدی را به تصویر می کشند .

هم چنین مهدی نامدار معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان در ادامه ضمن معرفی استان در حوزه های مختلف به شرکت کنندگان در گردهمایی، به تشریح اهم اقدامات و دستاوردهای معاونت آموزش متوسطه کردستان و فعالیت و خلاقیت گروه های آموزشی استان در دوره اول متوسطه پرداخت .

وی ارائه پیشنهاد به منظور نام گذاری یک روز در تقویم ملی به عنوان روز ادبیات و زبان های ایرانی در راستای تدریس درس آزاد ادبیات فارسی، برگزاری المپیاد داستان نویسی، جشنواره مکالمه عربی، المپیاد شنیداری زبان انگلیسی، مسابقه هنر تصویر سازی، المپیاد تاج ( تاریخ، اجتماعی و جغرافیا) جشنواره ایده پردازی، برپایی نمایشگاه گیاهان دارویی و  مسابقه گل های شاعرانه را از مهم ترین اقدامات انجام شده بر شمرد .

معاون آموزش متوسطه استان برگزاری جشن بزرگ تلاش به منظور تقدیر از دانش آموزان ممتاز و معلمان برتر و تلاشگر را یکی دیگر از برنامه های اولویت دار استان در طول 6 سال گذشته عنوان کرد و گفت: برگزاری مسابقه آنلاین کتابخوانی ویژه دانش آموزان و معلمان، امتحانات هماهنگ تکوینی، نظارت سیستمی بر آموزش دانش آموزان، جشنواره معلم جوان با هدف افزایش کیفیت یادگیری دانش آموزان و کشف استعدادها در زمینه معلمی ، مسابقه شهر ریاضی با هدف ترویج درس ریاضی و تالیف تعدادی کتاب در معاونت متوسطه را از دیگر اقدامات مهم این حوزه بر شمرد .         

نقد و بررسی جشنواره نوآوری، هم اندیشی پیرامون برنامه های عملیاتی، گفتگو با موضوع مدرسه تلویزیونی و سامانه شاد، برگزاری کارگاه سنجش و دیگر کارگاه های آموزشی با حضور مسئولین، اساتید و صاحب نظران از برنامه های این گردهمایی کشوری در سنندج  است .

به اشتراک بگذارید :