21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۲:۵۶:۵۵
کد مطلب:  1719887
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :
دبیرخانه های راهبری دروس به عنوان بازوی علمی به تقویت معلمان و یادگیری دانش آموزان کمک می کنند

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: دبیرخانه های راهبری دروس به عنوان بازوی علمی، به تقویت معلمان و یادگیری دانش آموزان کمک می کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی صبح امروز در آیین افتتاح گردهمایی کشوری دبیران دبیرخانه های راهبری دروس دوره اول متوسطه که با حضور مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، با بیان اینکه در دو دهه اخیر در حوزه کمی آموزش و پرورش از جمله پوشش تحصیلی دانش آموزان، ساخت و ساز مدارس و سایر مولفه ها توجهی خوبی شده است،اظهار داشت: در حوزه کیفیت بخشی به برنامه ها با مشکلات و چالش هایی روبرو بوده ایم که دلایل مختلفی دارد .

وی نیروی انسانی توانمند را یکی از مولفه های تاثیر گذار در اقدامات کیفی عنوان کرد و گفت: باید با برگزاری دوره های کیفیت بخشی، کارگاه آموزشی و ارتقاء انگیزش و رضایت معلمان ، برنامه های کیفی تقویت شود و راه اندازی دبیرخانه های راهبری دروس می تواند بستر کار را فراهم نماید .

قربانی با اشاره به اهتمام مسئولین دبیرخانه های راهبری دروس و تلاش های صورت گرفته در راستای رفع موانع و مشکلات، تصریح کرد: دبیرخانه های راهبری دروس می توانند بستر لازم را برای تقویت معلمان و یادگیری دانش آموزان ایجاد نمایند. 

وی راه اندازی دبیرخانه های راهبری دروس را ابتکار عمل و محوری برای انجام امور دانست و اظهار داشت: این دبیرخانه ها می توانند با توجه و حساسیت خاص، در زمینه تالیف کتاب های درسی دانش آموزان خط مشی ارائه نموده و در اجرای برنامه ها و رفع موانع و مشکلات پیش رو کمک نماید.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان اعمال نظارت بالینی بر سیستم آموزشی و ایفای نقش در این خصوص را از دیگر وظایف دبیرخانه های راهبری دروس عنوان کرد .

وی با تشکر از دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در راستای توجه به این حوزه، ابراز امیدواری کرد از دبیرخانه راهبری دروس به عنوان بازوی علمی استفاده لازم صورت گرفته و این اقدامات ارتقای هر چه بیشتر کیفیت در آموزش و پرورش را فراهم نماید .

به اشتراک بگذارید :