28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۳:۳۶:۳۵
کد مطلب:  1720015
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
توسعه و پیشرفت کشور در سایه اقتدار و امنیت محقق می شود

رخشانی گفت: توسعه و پیشرفت کشور در سایه اقتدار و امنیت نظام اسلامی انجام می شود و نیروی انتظامی یکی از ستون های استوار امنیت در کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در جلسه‌ای که به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با حضور جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی استان در اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، اظهار کرد: نیروی انتظامی همیشه در کنار مردم و حافظ آنها است و در استان سیستان و بلوچستان وظایف و مسئولیت های آنها به خوبی ایفا شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امنیتی که نیروی انتظامی در کشور و استان ایجاد کرده باعث شده است تا دانش آموزان با خاطری آسوده به تحصیل بپردازند و خانواده ها با آرامش زندگی کنند.

وی با بیان اینکه امنیت پایدار در سایه هم افزایی، همدلی نیروی انتظامی و مردم و مشارکت همگانی محقق می شود، ادامه داد: گسترش تعامل دوجانبه آموزش و پرورش و نیروی انتظامی موجب تحکیم امنیت پایدار در جامعه است.

رخشانی خاطر نشان کرد: همواره در طول سال تحصیلی پلیس راهور قبل از آموزش و پرورش برای تامین امنیت دانش آموزان در جلوی مدارس با آمادگی کامل حضور دارد که این موضوع امنیت دانش آموزان را تضمین می کند و آرامش خاطر اولیای مدرسه و والدین را به همراه دارد.

وی اظهار کرد: در راستای معرفی جایگاه نیروی انتظامی و اهمیت وجود نعمت امنیت به دانش آموزان آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید اقدام به برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری اقتدار و امنیت پایدار در سایه پلیس هوشمند کرده است که تا کنون بیش از 2 هزار اثر از سوی دانش آموزان استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و دریافت آثار همچنان ادامه دارد.

مدارس بهترین بستر برای نهادینه‌سازی قوانین و مقررات در جامعه هستند

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان نیز در این جلسه با اشاره به نقش آموزش و پرورش در تربیت نسلی متعهد و کارآمد گفت: بزرگترین سرمایه نیروی انتظامی وجود انسان های متعهد و کارآمد است که در کلاس های درس توسط معلمان تربیت می شوند.

سرهنگ جوکار با بیان اینکه امروز هوشمند سازی پلیس و استفاده از حوزه فناوری از ضروریات نیروی انتظامی است، اظهار کرد: هوشمند سازی پلیس ضرورتی اجتناب ناپذیر و موجب اشراف بر مأموریت ها، تسریع در خدمات دهی و کاهش هزینه ها خواهد شد.

وی بخشی از مولفه‌ها در سند چشم انداز پلیس را توانا در تولید علوم پلیسی، برخورداری از سامانه جامع، بهره مندی از دانش و فناوری، پویا و کارآمد، تامین کننده امنیت اجتماعی، نوآور و مظهر اقتدار عزت و رحمت برشمرد و تاکید کرد: محقق شدن این ها در گرو استفاده از فناوری و هوشمند سازی پلیس است.

سرهنگ جوکار اجرای طرح همیاران پلیس در مدارس را تجربه ای ارزشمند و ماندگار عنوان کرد و گفت: مدارس از مهمترین بسترها برای نهادینه سازی قوانین و مقررات در جامعه هستند.

گفتنی است در پایان این جلسه پوستر جشنواره فرهنگی و هنری «اقتدار و امنیت پایدار در سایه پلیس هوشمند» و جشنواره «نوجوان سالم» رونمایی شد.

 

به اشتراک بگذارید :