21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۰۸:۵۴:۵۹
کد مطلب:  1720753
کارگاه آموزشی کارشناس مسئولان و کارشناسان امور شوراها و مدارس هیات امنایی شهرستان های استان تهران برگزار شد

دوره آموزشی کارشناس مسئولان و کارشناسان امور شوراها و مدارس هیات امنایی شهرستان های استان تهران در اردوگاه شهیدغلامی اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، رییس اداره مشارکت های مردمی در دوره آموزشی  کارشناس مسئولان و کارشناسان امور شوراها و مدارس هیات امنایی با اشاره به اهمیت شورای آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد تاثیرگذار در آموزش و پرورش، خاطرنشان شد: فرصت های ایجاد شده برای ذینفعان و تمامی بخش های جامعه از جمله بخش های غیر دولتی، محوراصلی ساختار تشکیلاتی است که  درقانون پیش بینی شده و به صورت نظام مند، آموزش و پرورش و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت را یاری می نماید تا با تعالی اصول آموزشی و تربیتی، بهبود کیفیت ارائه خدمات حاصل گردد.

 اکبر قنبری، ادامه  داد : شوراهای آموزش و پرورش، می تواند بخشی از وظایف و اختیارات آموزش و پرورش را برعهده بگیرد و در مسیر تحقق اهداف، اتخاذ تصمیم، اجرا و حتی نظارت سهیم باشد.

وی، اظهار داشت : تمرکز زدایی در تصمیم گیری و نزدیک نمودن کانون تصمیم گیری به محل اجرای تصمیم، یکی از ویژگی های شورای آموزش و پرورش است و این تفویض اختیار به ویژه در زیست بوم جدید و شرایط پسا کرونایی از طریق شوراهای آموزش و پرورش، می تواند سریع تر به مرحله اجرایی نائل شود.

این مقام مسئول، توسعه مشارکت عمومی، نظارت مردم بر عملکرد آموزش و پرورش و تسهیل در اجرای برنامه های آموزش و پرورش را از جمله اهداف و محورهای اصلی قانون مترقی شوراهای آموزش و پرورش دانست.

ارائه گزارش های مستند بر تفاهم نامه های وزارت آموزش و پرورش با وزارت کشور و شورای عالی استان ها، درآمدهای مالی حاصل از مواد قانونی و فصلی بر اساس سیاست اجرایی اداره کل شوراهای آموزش و پرورش حوزه ستادی بخشی از مباحث مطرح شده در این کارگاه آموزشی یک روزه بود.

شایان ذکر است، در راستای پیگیری های اخیر دبیرخانه شوراها و مدارس هیات امنایی استان؛ نحوه جذب و بکارگیری نیروهای آزاد واجدالشرایط در کلاس های فوق برنامه مدارس هیات امنایی ابلاغ گردید که دراین بخش مدیران وهیات امنای مدارس فاقد صلاحیت قانونی در خصوص به کارگیری نیروها می باشند و درخواست ها باید از طریق کارگروه استانی در قالب خرید خدمات آموزشی پیگیری شود.

در بخش پایانی جلسه، تشکیل کمیته کیفیت بخشی مدارس هیات امنایی درمناطق و توجه به بازدید های دوره ای ، نظارت بر کلاس های فوق برنامه ، توجه به مفاد اصلاحیه آئین نامه مشارکت های مردمی و مدیریت مدارس به شیوه هیات امنایی مورد تاکید مسئولین استان، قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :