21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۲:۲۰:۵۹
کد مطلب:  1721197
همزمان با سراسرکشور:
آئین افتتاحیه چهلمین جشنواره مسابقات فرهنگی هنری فردا در سنندج برگزارشد

همزمان با سراسر کشور آئین نمادین افتتاحیه چهلمین جشنواره مسابقات فرهنگی هنری فردا با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در دبیرستان شاهد شهیده سودابه احدی ناحیه یک سنندج برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، آئین نمادین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا همزمان با روز بزرگداشت حافظ شیرازی با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج، روسای ادارات فرهنگی و هنری و امور شاهد و ایثارگران اداره کل ، جمعی از مسئولین فرهنگی استان، دانش آموزان و اولیا در دبیرستان شاهد شهیده سودابه احدی ناحیه یک سنندج برگزارشد.

حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در این مراسم با تبریک ایام مبارک ماه ربیع الاول، ابراز امیدورای کرد با عادی شدن شرایط و کنترل ویروس کرونا شور و نشاط و سرزندگی به مدارس بازگردد و شاهد بازگشایی پرشور مدارس باشیم.

نریمانی از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان قانون اساسی نظام تعلیم و تربیت نام برد و گفت: این سند مبتنی بر ساحت های شش گانه تنظیم شده و برگرفته از مکتب قرآن و تعالیم اسلامی است .

سیدفواد حسینی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج نیز در ابتدای این مراسم با بیان اینکه محور بیانیه گام دوم انقلاب تکیه بر جوانان است؛ گفت: آثار جشنواره فرهنگی و هنری فردا نیز توسط جوانان ساخته می شود.

حسینی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تربیت تمام ساحتی تاکید شده است؛ خاطرنشان کرد: بیشترین تاکید سند توجه به ساحت تربیتی است .

وی جشنواره فرهنگی و هنری را بستری برای بروز و اثبات استعدادها و خلاقیت های متنوع دانش آموزان دانست و گفت: مدرسه جای حفظ کردن کتاب های درسی و فرمول های ریاضی نیست بلکه به پرورش همه استعدادها و توانایی های دانش آموزان توجه می شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج با بیان اینکه برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری در مدارس انگیزه دانش آموزان را برای حضور در کلاس های درس و مدرسه بیشتر می کند؛ اظهارداشت: سال گذشته بیش از 15 هزار دانش آموز دوره ابتدایی ناحیه یک سنندج در این جشنواره مشارکت داشته اند.

حسینی گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری را هدف اصلی جشنواره عنوان کرد و گفت: مربیان و معاونین پرورشی مدارس بار اصلی جشنواره را بر عهده دارند.

وی از کسب 38 رتبه برتر کشوری توسط دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج در جشنواره فرهنگی هنری خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه هرسال شاهد رشد کمی و کیفی رتبه های برتر در این جشنواره هستیم و استان کردستان از استان های موفق در مسابقات فرهنگی هنری است .

لازم به ذکر است در ابتدای این مراسم پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت چهلمین جشنواره مسابقات فرهنگی هنری توسط یکی از دانش آموزان قرائت شد و در پایان با حضور مسئولین از تعدادی از دانش آموزان برتر مسابقات فرهنگی هنری با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است نظیر چنین مراسمی همزمان با سراسر کشور، در آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق به صورت نمادین در یکی از مدارس با حضور مسئولین فرهنگی شهرستان برگزار می شود.  

 

به اشتراک بگذارید :