0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۶:۳۴:۰۴
کد مطلب:  1721663
نهضت مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان
نشست هم اندیشی مدیرکل آموزش و پرورش استان با رئیس شورای عالی هاسب(همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان)

رخشانی در نشستی با واعظ مهدوی وضعیت پروژه های آموزشی در دست ساخت این بنیاد را بررسی و مورد ارزیابی قرار داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حمیدرضا رخشانی در این جلسه اظهار داشت: خیرین و بویژه مجموعه عظیم هاسب سرآمد نیکوکاری و نوع دوستی در نظام آموزشی هستند و بارقه ی امید را در بین دانش‌آموزان و فرزندان این سامان ایجاد کرده اند. 
وی افزود: فرآیند توسعه فضاهای آموزشی و تربیتی در سیستان و بلوچستان با کمک بی بدیل خیرین در حال انجام است و مجموعه های خیریه مشارکت نیمی از ساخت و سازها را بر عهده دارند و ساخت روزانه ۳ کلاس درس گویای این مهم است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن ستایش از نگاه بلند و دقیق خیرین بویژه مجموعه هاسب بیان داشت: موضوع ساخت ۲۰۰ مدرسه و ورود به شاخص های آموزشی و پرورشی و بهداشتی و از سویی دیگر افزایش حضور خیرین در حوزه های گوناگون امیدوار کننده است و نوید روزهایی بهتر از گذشته را می دهد.
رئیس شورای عالی هاسب نیز خاطر نشان کرد: با جدیت به دنبال تحقق هر چه زودتر تعهدات هستیم و رصد میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها را بطور دقیق و همزمان با هم در دستور کار داریم.
واعظ مهدوی گفت: دانش آموزان روستایی و حاشیه شهرها نیازمند توجه ویژه و بیشتری هستند و باید در راستای برقراری عدالت آموزشی از خدمات اجتماعی بهره مند شوند و امنیت روانی آنان بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: در کنار توسعه فضای آموزشی استاندارد، موضوع تأمین تجهیزات و امکانات مورد نیاز در این فرآیند نیز باید پیگیری و محقق گردد.

به اشتراک بگذارید :