22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۰۹:۵۷:۵۰
کد مطلب:  1722273
رئیس سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش استان کرمان:
170 هزار دانش آموز و 7 هزار مربی در سازمان دانش آموزی استان کرمان در سال تحصیلی 1400-1399 فعالیت داشته اند

رئیس سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی گفت: 170 هزار دانش آموز و 7 هزار مربی در سازمان دانش آموزی استان کرمان در سال تحصیلی 1400-1399 فعالیت داشته اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمود رجبی پور گفت: در سال تحصیلی گذشته بسته تحولی 5 گانه سازمان دانش آموزی به صورت 100 درصد اجرا شده، 170 هزار دانش آموز، بیش از 7 هزار مربی و حدود 4 هزار مدرسه تشکیلاتی داشتیم و رتبه سوم کشور را در حوزه جذب و سازماندهی کسب کردیم.

وی افزود: 32  مجلس دانش آموزی و 32 شورای دانش آموزی به تفکیک جنسیت با عضویت یک هزار و 152 دانش آموز در شهرستان ها و مناطق داشتیم و در مرکز استان هم مجلس دانش آموزی با 5 دختر و 5 پسر شکل دادیم که 6 دانش آموز هم شامل 3 دختر و 3 پسر راهی مجلس دانش آموزی کشور شدند.

رئیس سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: پس از تشکیل کمیته های 5 گانه تخصصی تولید محتوا به منظور ارائه در شبکه شاد شروع و 7 هزار و 400 محتوای تشکیلاتی، مهارتی و معرفتی توسط دانش آموزان و مربیان در جشنواره "تابستان شاد" تولید و 10 پویش فصلی و مناسبتی هم برگزار شد.

رجبی پور با اشاره به آموزش 10 نفر مدرس خبرنگاری پانا بیان کرد: آموزش 20 نفر خبرنگار در مرکز استان و 200 خبرنگار دانش آموز در مراکز شهرستان ها را در دستور کار قرار دادیم، برگزاری اولین دوره جشنواره مربی پیشتاز نمونه و تجلیل از 300 مربی در سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی در سراسر استان و راهیابی 12 دانش آموز و مربی به مرحله نهایی جشنواره کشوری تابستان شاد و کسب سه رتبه اول کشوری در این جشنواره هم از موفقیت های کسب شده اخیر در سازمان دانش آموزی است.

وی با بیان این که سه راهبرد مهم را همواره در نظر داشته ایم، گفت: سه راهبرد توجه به مناطق محروم، بازدید و نظارت و توجه به مرکز استان و شهرستان های پرجمعیت به صورت قطب را اولویت قرار دادیم، همچنین در راستای تقویت مهارت های کلامی و اجتماعی دانش آموزان و تقویت فن بیان آن ها در حال برگزاری دوره آموزشی "گویندگی، اجرا و فن بیان" با حضور یکی از مجریان و گویندگان صدا و سیمای مرکز کرمان هستیم.

به اشتراک بگذارید :