0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۰:۳۹:۰۷
کد مطلب:  1722367
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
سازمان دانش آموزی مهمترین مسیر برای تبدیل مدرسه به یک کانون تربیتی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی گفت: سازمان دانش آموزی مهمترین مسیر برای تبدیل مدرسه به یک کانون تربیتی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب گفت: سازمان دانش آموزی یکی از تشکل های فعال در کنار بسیج دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی است که نقش مهمی در تربیت و پرورش دانش آموزان دارد.

وی افزود: موضوع تربیت و پرورش دانش آموزان بسیار مهم است، نقش های اجتماعی دانش آموزان در آینده که هر کسی در جایگاه خودش قرار بگیرد و بتواند مسئولیتی که بر عهده اش قرار گرفته به خوبی انجام دهد، در سازمان دانش آموزی تقویت می شود، رسالت همه پیامبران و امامان در مکارم اخلاق تعریف شده اگر آسیب های اجتماعی کمتر و تاب آوری افراد بالا رود جامعه سالم تری خواهیم داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: امروز در مجموعه آموزش و پرورش نیاز به تربیت جهادی داریم که باید از آغاز تحصیل دانش آموز، تربیتش را به عنوان یک اصل در اولویت قرار دهیم، تربیت تمام ساحتی دانش آموز رسالت اصلی نظام تعلیم و تربیت است، سند تحول بنیادین بسیار به تربیت اهمیت ویژه ای می دهد.

اسکندری نسب گفت: مدرسه را باید به عنوان یک نهاد فرهنگی و تربیتی قلمداد کنیم اگر ببینیم مدرسه محل اخلاق ورزی، مهر، عاطفه و مهارت های زندگی است، نتیجه می گیریم به مسئولیت خود به درستی عمل کرده ایم.

وی بیان کرد: کار در سازمان دانش آموزی گروهی است به همین دلیل به نتایج خوبی می رسند، افراد گروه تکمیل کننده هم هستند، مدرسه تکمیل کننده همه فضایل اخلاقی در وجود دانش آموز است، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اهداف بلندی دارد مفاد سند را باید حتما به دانش آموزان بیاموزیم.

به اشتراک بگذارید :