0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۲:۰۹:۴۳
کد مطلب:  1722569
در مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان پسر جهان رقم خورد؛
مدال برنز دسته فوق سنگین جهان در دستان دانش آموز اهل بندپی شرقی

در رقابت دسته ۱۰۲+ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان که در عربستان برگزار شد، نماینده ایران مدال برنز یک ضرب و مجموع را کسب کرد و در جایگاه سوم نوجوانان جهان قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «امیررضا محمدی نیا» دانش آموز سال دوازدهم انسانی از دبیرستان امام خمینی (ره) بندپی شرقی در دسته فوق سنگین مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان به مدال برنز و مقام سومی دست یافت.

در رقابت دسته ۱۰۲+ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان که در عربستان برگزار شد، نماینده ایران مدال برنز یک ضرب و مجموع را کسب کرد و در جایگاه سوم نوجوانان جهان قرار گرفت که تنها مدال تیم ایران در این مسابقات نیز محسوب می شود.

امیر رضا محمدی‌نیا با رکورد ۱۴۴ یک ضرب، ۱۶۶ دوضرب و مجموع ۳۱۰کیلوگرم مدال برنز یک ضرب و مجموع را کسب کرد.  

این دانش آموز ورزشکار در حرکت یک ضرب، وزنه ۱۳۶، ۱۴۱ و ۱۴۴ کیلوگرم را بالای سر برد و با رکورد ۱۴۴ کیلوگرم، مدال برنز یک ضرب را کسب کرد.

وی در حرکت اول دوضرب ۱۶۶ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت های دوم و سوم در بالابردن وزنه های ۱۷۰ و ۱۷۳ کیلوگرم موفق نبود و با مجموع ۳۱۰ کیلوگرم مدال برنز مجموع را کسب کرد.

روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران کسب این موفقیت را به این دانش آموز ورزشکار  و ارزنده، خانواده و مربیان و عموم مرم ورزش دوست استان تبریک عرض می‌کند.

به اشتراک بگذارید :