21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۴:۰۶:۰۳
کد مطلب:  1722873
با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی و جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران؛
مراسم تجلیل از مروجان آموزش همگانی پلیس برگزار شد

با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی و جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران؛ به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی مراسم تجلیل از مروجان آموزش همگانی پلیس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ « علی رجبی » مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران در مراسم تجلیل از مروجان آموزش همگانی پلیس حضور یافت و گفت: در ترویج امور فرهنگی، آموزش از اهمیت بالایی برخوردار است و با آموزش است که ما میتوانیم از وقوع بسیاری از جرائم پیشگیری کنیم.

رجبی ضمن تاکید بر اهمیت همکاری همه دستگاه ها در فرهنگسازی و آگاهی بخشی به مردم  خاطر نشان کرد: آموزش زمانی از وقوع جرم پیشگیری خواهد کرد که همگانی و جامعه محور باشد و اگر ما در حوزه اجتماعی پیشگیری نکنیم کار به حوزه سیاسی کشیده میشود و از آنجا به حوزه امنیت و این بسیار آسیب زا و هزینه بر است.

وی در ادامه به اهمیت افزایش بینش و خودآگاهی مردم اشاره کرد و گفت: سازمان یونسکو در گذشته معتقد بودکسانی که مدارک دانشگاهی دارند با سواد محسوب میشوند اما بعد از پیشرفت تکنولوژی و فناوری، مسلط بودن به مهارت رایانه ای را ملاک باسوادی دانست اما امروزه علاوه بر این دو ویژگی ملاک اصلی با سواد بودن را استفاده از دانش برای ایجاد تغییر و تحول دانست.

این مقام مسئول با اشاره به سوادهای ششگانه مد نظر یونسکو،  بیان کرد: سواد عاطفی، سواد مالی، سواد رسانه ای، سواد ارتباطی، مهارتهای  هفتگانه کامپیوتر و سواد آموزش و پرورش از مهمترین مباحث سواد از دیدگاه یونسکو هستند و در همین رابطه میتوان گفت افرادی که توان تربیت فرزند خود را دارند دارای سواد آموزش و پرورش هستند.

همچنین در این همایش سید موسی حسینی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان از ارتقای روابط عمومی نیروی انتظامی به معاونت اجتماعی خبر داد و گفت: در معاونت اجتماعی مشارکتهای عمومی بالاست و این مشارکتها یکی از راههای مهم آموزش است.

وی افزود: در بحث ایجاد فرهنگ استفاده از کمربند ایمنی معاونت اجتماعی نیرو انتظامی با همکاری موثر آموزش و پرورش این بستر را فراهم کرد و این فرهنگ نهادینه شد از این رو در بحث آموزش به ویژه در حوزه دآسیب های اجتماعی نیازمند همکاری سازمانهای تاثیر گذار از جمله آموزش و پرورش هستیم.

شایان ذکر است در این مراسم با توجه به همکاری های خوب آموزش و پرورش از احسان شریعت رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و خانم ام البنین هاشمی کارشناس مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی آموزش و پرورش استان تقدیر شد.

 

به اشتراک بگذارید :