24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1723333
آیین افتتاحیه دوره طرح ولایت ویژه فرهنگیان فارس برگزار شد

مسئول بسیج فرهنگیان فارس گفت: دوره طرح ولایت جهت ارایه آموزش های تخصصی به معلمان برای جریان سازی مذهبی و تقویت مبانی دینی دانش آموزان با سرفصل های اختصاصی برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکترناصر جوکار در آیین افتتاحیه دوره طرح ولایت فرهنگیان  فارس که با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های فارس و سازمان بسیج فرهنگیان استان در حرم حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد گفت: طرح ولایت فرهنگیان، به دنبال ساخت عینکی از جنس، منطق، احتجاج، استدلال، عقلانیت و عدالت است تا مقام معلم در مواجهه با رویدادها و جنگ های رسانه ای برنده مناقشات بوده و بتواند بساط دینداران دین ستیز و دنیاخوران را بهم ریزد و طرحی نو در اندازد.
مسئول بسیج فرهنگیان فارس با اشاره به خدمات بزرگ مرحوم علامه مصباح یزدی در آفرینش این طرح گفت: ارتحال علامه مصباح یزدی اتفاق بزرگی در حوزه معرفت بود هر چند مردان معرفت بی زمان اند و بیشتر مقصد آینده ما هستند تا گذشته ما اما بر ماست در طرحی که مبدع حقیقی آن، این فیلسوف بزرگ اسلام است یادی نماییم.
جوکار گفت: امثال مصباح، مطهری، مفتح، حسن زاده و بهشتی، سلسله جنبانان و پیش برنده گان اردوگاه نظری جبهه انقلاب بودند و با جراحی غده های بدخیم تحریف دین آنچنان خاکریزی در مقابل رهبران فکری جبهه اومانیته ایجاد کردند که منطقی جز ترور شخص و شخصیت این فحولان و اندیشه ورزان برایشان باقی نماند. 
وی  فلسفه و هدف دوره طرح ولایت را تربیت مدیریت خردمند و تقویت مبانی نظری و بنیان های معرفتی دانست.
مسئول بسیج فرهنگیان فارس ادامه داد: متاسفانه امروزه پوششی تقلبی در قالب سند منحوس ۲۰۳۰ با نام نواندیشی دینی و با القای سکولاریزم نقابدار در لباس عرفان و تزریق لیبرال دموکراسی در پس پرده جامعه باز و مدنی، در کار تخریب انسان خمینی(ره) و انقلاب خمینی(ره) قلم می زنند، 
جوکار گفت:  اگر کسانی نباشند که این ایده های ضد انسانی را اولا و بالذات تبار شناسی و ثانیا و بالعرض افشاگری نمایند، ضد معرفت در پوستین معرفت بر جان بشر تزریق خواهد شد. 
وی  علامه مصباح را شهید راه آگاهی نامید و گفت: این فیلسوف بی هَمتا مشت دین ستیزان مخفی شده در پس نقاب نواندیشی دینی را که تن به خود افشایی نمی دهند باز کرد و نام خود را بعنوان پیشتاز تحول و مشعلدار حقیقی نواندیشی دینی و نه نواندیشی در دین بر تارک تاریک تاریخ ثبت کرد.
مسئول بسیج فرهنگیان فارس افزود: علامه مصباح جهانی بنشسته در گوشه ای بود که نور می آشامید و نور می آشامانید.
 وی در پایان مطالب خود گفت: بر ماست که امروزه با دوره های طرح ولایت که یادگار گرانسنگ اوست و با خرمن آثارش از معرکه معرفت و جبهه سیاست او عقب نیفتیم. 
مسئول موسسه امام خمینی(ره) در استان فارس نیز با اشاره به اینکه دشمنان حقیقی ما کسانی اند که دین را تحریف و مشتبه نموده اند، گفت: تکلیف ما با دشمنان دین مشخص است، اما دشمنانی که با چهره دین از دین، دین زدایی می کنند بسیار خطرناکتر از سایر دشمنانی اند که صراحت لهجه دارند.
حجت الاسلام قاسم جوکار گفت: این دوره با مشارکت ۵۰ نفر از فرهنگیان خواهر  به مدت ۵ ماه برگزار خواهد شد و به مشارکت کنندگان در این طرح گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :