21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۱۱:۵۰:۳۵
کد مطلب:  1723811
مدیرکل در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان و فرهنگیان نخبه قرآنی:
تجلیل از نخبگان قرآن و عترت و نماز، تجلیل از قرآن است

در مراسمی به میزبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان مازندران و با حضور رئیس ستاد اقامه نماز استان و مدیران آموزش‌ و پرورش استان و شهرستان‌ها و مناطق، پس از حدود یکسال و نیم وقفه به علت شیوع کرونا، نخستین برنامه تجلیل از فرهنگیان و دانش‌آموزان برتر در فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز با رعایت پروتکل‌ها به صورت حضوری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران در این مراسم از تلاش و اهتمام همه دانش‌آموزان و فرهنگیان و همچنین مدیران و مربیان پرورشی قدردانی کرد که زمینه را برای برجسته کردن سه منشور نورانی "قرآن، عترت و نماز" فراهم کردند تا این‌که امروز که تعدادی از نخبگان قرآنی به نیابت از هزار و 24 تن از دانش‌آموزان و فرهنگیان مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

 

علیرضا سعدی‌پور در ادامه از تلاش حوزه معاونت پرورشی و تربیتی نیز قدردانی کرد که در دوران کروان و با کمک گرفتن از فضای مجازی،  با تلاش و هم‌فکری توانستند این حوزه را متحول کنند و امروز ما می‌توانیم ادعا کنیم این حوزه را دچار تحول کردند.

 

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت مازندران افزود: تجلیل از دانش‌آموزان و نخبگان قرآنی برای ما اهمیت داشت تا جایی‌که اصرار  داشتیم با رعایت پروتکل‌ها،  مراسمی حضوری برگزار کنیم و از صد نفر به نیابت از همه، قدردانی کنیم چون برابر سند تحول بنیادین، توجه به این موارد اولویت است و شما نماینده و طلایه‌دار تعلیم و تربیت مبتنی بر دین هستید.

 

وی همچنین گفت: امروز شاهد درخشش بعضی از همین دانش‌آموزان در حوزه قرآن و عترت و نماز بودیم که چگونه در سن نوجوانی،  حافظ کل قرآن هستند و مفاهیم قرآن و نهج البلاغه را با چه تسلطی تبیین کردند و این موفقیت فرزندان ما جای افتخار دارد.

 

گفتنی است مراسم تقدیر محدود از تعدادی از فعالان فرهنگی و دانش‌آموزی حوزه قرآن، عترت و نماز در سال تحصیلی ۱۴۰۰_ ۱۳۹۹ با حضور مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان مازندران در اردوگاه شهدای دانش‌آموزان بادله برگزار شد و در این مراسم از مجموع هزار و چهل و دو تن از  فرهنگیان و دانش‌آموزان برتر مسابقات "مصباح الهدی"، "تربیت حکیمانه"، "مشق انتظار"، " درس‌هایی از قرآن"، "ضیافت الهی"، "مسابقات قرآنی" و " خطبه فدکیه" که از سراسر استان دعوت شده بودند، قدردانی به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :