0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۱۴:۳۵:۳۱
کد مطلب:  1724111
در آستانه 15 اکتبر روز جهانی روشندلان؛
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با معلم کم‌بینای ساروی دیدار کرد

در آستانه 15 اکتبر روز جهانی روشندلان (عصای سفید)، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با خانم آفاق رستمیان معلم کم‌بینای ساروی دیدار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ در این دیدار همچنین معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش و رئیس اداره‌ آموزش و پرورش استثنایی استان، خانم خورشیدی رئیس اداره‌ آموزش و پرورش ناحیه دو ساری نیز حضور داشتند.

 

خانم رستمیان که دکترای جامعه‌شناسی دارد در سن هشت سالگی بخش اعظمی از بینایی خود را در اثر سانحه، از دست داد اما امید خود را از دست نداد و تحصیلات را تا مقطع دکترا ادامه داد.

 

وی همچنین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و ورزش و جوانان شرکت کرد و قبول شد اما به دلیل عشقی که به معلمی داشت، به آموزش و پرورش وارد شد و دو سال است که در دبیرستان نواب علیه ساری تدریس می‌کند.

 

این معلم کم بینا همچنین گفت: خودم آرزو داشتم تدریس در دانشگاه فرهنگیان حتی به صورت پاره وقت داشته باشم و  مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان مازندران نیز ضمن استقبال، قول پیگیری ویژه تا حصول نتیجه را داد و در راستای تحقق آرزوی این بانوی معلم، با رئیس دانشگاه فرهنگیان تماس گرفت و زمینه این کار فراهم شد.

 

گفتنی است پدر و مادر این معلم کم بینا نیز هردو بازنشسته آموزش و پرورش هستند و از معلمان خوشنام آموزش و پرورش مرکز استان بودند.

 

به اشتراک بگذارید :