21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ ۰۶:۱۷:۴۱
کد مطلب:  1724377
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
بیش از ۵۰ درصد از دانش آموزان استان کرمان واکسینه شده اند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در بازدید از پایگاه ویژه واکسیناسیون دانش آموزان گفت: بیش از ۵۰ درصد از دانش آموزان استان تا کنون واکسینه شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان‌ کرمان، احمد اسکندری نسب با اشاره به سیاست وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی تدریجی، آرام و مطمئن مدارس در آبان ماه گفت: حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان و همکاران فرهنگی، اولویت اصلی در این شیوه از بازگشایی است و برای تحقق آن نیز اقدامات ویژه ای از جمله واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به واکسیناسیون دوز اول بیش از ۹۵ درصد همکاران فرهنگی استان و 60 درصد دوز دوم، تسریع در اجرای واکسیناسیون دانش آموزان را دیگر اقدام مهم و ضروری در فراهم کردن شرایط بازگشایی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تعامل و همکاری متقابل بسیار خوب آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی استان این موضوع نیز به مانند واکسیناسیون فرهنگیان بسترهای لازم ایجاد شده است.
اسکندری نسب خاطرنشان کرد: ضمن این که تاکید ما بر بهره برداری حداکثری از ظرفیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان ها و مناطق است اما در هر منطقه ای که شبکه بهداشت تشخیص بدهد نیاز به ایجاد پایگاه جدیدی هست، این آمادگی در مجموعه آموزش و پرورش برای همکاری های لازم وجود دارد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر  ۸پایگاه ثابت  ویژه واکسیانسیون دانش آموزان در شهر کرمان فعال است.
اسکندری نسب ضمن تاکید بر اهمیت و ضرورت واکسیناسیون دانش آموزان در کاهش نگرانی و دغدغه خانواده ها، افزود: تمام صاحب نظران و محافل علمی بر ضرورت این موضوع تاکید داشته اند و به همه والدین و خانواده ها توصیه می کنیم با همراهی فرزندشان، مجموعه آموزش و پرورش را در بازگشایی مدارس یاری کنند.

به اشتراک بگذارید :