18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۰۸:۴۴:۳۶
کد مطلب:  1724913
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:
اولیا ضلع نیرومند مثلث ارتباطی مدرسه هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: اولیا ضلع نیرومند مثلث ارتباطی مدرسه هستند.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در گفتگوی تلفنی با برنامه صبح الوند رادیو همدان با بیان این که سه مثلث آموزشی، ارتباطی و اطلاع رسانی و تخصصی  و حرفه ای کار تعلیم و تربیت را در مدرسه پیش می برند، اظهار کرد: والدین در مثلث ارتباطی ضلع نیرومندی هستند که برای مسائل مختلف آموزش و پرورش همگام با مسوولین مدرسه سعی بلیغ و جهد جهید دارند.

  پورداود با اشاره به این که حضور پررنگ اولیا و اطلاع مستمر از مسائل تربیتی و آموزشی دانش آموزان دنیایی سرشار از توفیق را برای دانش آموزان رقم خواهد زد، افزود: نفس حضور اولیا و استفاده از نظرات ارزشمند آنان تکمیل کننده خرد جمعی است.

   وی گفت: حضور اولیا مقوم کار تربیت و تعلیم است و آموزش خانواده توسط خود خانواده‌ها یکی از امور مهمی است که نتایج ارزشمندی را به تبع داشته است.

   مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به مهم ترین فعالیت های هفته پیوند اولیا و مربیان در استان، خاطرنشان کرد: برنامه های هفته پیوند اولیا و مربیان امسال با شعار «همراهی با اولیا، همکاری با مربیان» در مدارس استان اجرا می شود.

  پورداود برگزاری میزگرد تخصصی انجمن اولیا و مربیان با عنوان مکانیزم سازگاری دانش‌آموزان با مدرسه در پساکرونا را از جمله برنامه های هفته پیوند اولیا و مربیان ذکر کرد و افزود: این میزگرد با حضور جمعی از مشاوران، مدرسان آموزش خانواده و نماینده اولیا برگزار خواهد شد.

  وی خاطرنشان کرد: مراسم نمادین هفته پیوند روز چهارشنبه 28 مهرماه با حضور مسوولین برگزار می شود.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان در مدارس، خاطرنشان کرد: این انتخابات از 25 شهریورماه آغاز شده و تا 30 مهر ماه سال جاری ادامه دارد.

به اشتراک بگذارید :