0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۲:۰۸:۰۱
کد مطلب:  1725557
افتتاح مرکز مشاروه خانواده بیرجند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی از افتتاح مرکز مشاوره و پیوند خانواده در مرکز استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، فرشید جعفری، صبح امروز در آیین بهره برداری از این طرح خدماتی و پرورشی،  اظهار کرد: برای تجهیز و تکمیل مرکز  مشاوره پیوند خانواده بیرجند مبلغ یکصد میلیون تومان از محل اعتبارات این اداره کل تأمین و هزینه شده است.

وی، اضافه کرد:در این مرکز خدماتی از قبیل  مشاوره حقوق خانواده، مشاوره روابط بین اعضا خانواده، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره زناشویی، همسان گزینی و ازدواج پایدار، مشاوره صنعتی و سازمانی، اجرای تست های روانشناختی و برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه ی مهارت های زندگی و انتخاب مناسب همسر ارائه می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که مشاورین با تجربه و مجرب خانواده در بدنه آموزش و پرورش استان، نقش بسیار برجسته و حائز اهمیتی را در کاهش مشکلات خانوادگی دانش آموزان ایفا می نمایند، عنوان کرد: زندگی شهر نشینی و تغییر سبک زندگی ، به  مشکلات  خانوادگی و معضلات اجتماعی شده است؛  به همین جهت و به منظور برطرف ساختن مشکلات و کاهش دغدغه های افراد، مرکز مشاوره خانواده یک عنصر حیاتی و کلیدی به حساب می آید.

این مقام مسئول آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به نقش تأثیر گذار خانواده در ارتقای سلامت روحی و روانی اعضا، بیان کرد: مرکز مشاوره خانواده، با ارائه روش ها و راهکارهای کاربردی و راهگشا، چگونگی برخورد افراد در شرایط مختلف را به آنها می آموزد. در این شرایط، افراد شیوه های برخورد درست و اصولی هنگام مواجه شدن با مشکلات، خصوصاً چالش های خانوادگی را به بهترین نحو فرا می گیرند.

به گفته جعفری استفاده از خدمات مشاوره های خانواده، به ارتقای مهارت های خانواده و افزایش سطح  آرامش و آسایش اعضا به ویژه دانش آموزان  مؤثر تأثیر گذار است.

به اشتراک بگذارید :