21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۶:۳۱:۵۴
کد مطلب:  1726119
با شعار «همراهی با اولیا، همکاری با مربیان» صادر شد؛
پیام مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به‌مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان 1400

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به‌مناسبت هفته انجمن اولیا و مربیان سال 1400 پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ متن پیام «علیرضا سعدی‌پور» به شرح زیر است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان در سال تحصیلی 1401-1400  را خدمت والدین عزیز، مربیان گرامی و اعضای شوراهای انجمن اولیا و مربیان تبریک عرض می‌کنم و لازم می‌دانم از همکاری، همراهی و تعامل مستمر شما عزیزان برای عبور از شرایط خاص و سخت سال گذشته تشکر و قدردانی نمایم.

ماه مهر آغاز بهار سبز درس و مدرسه است. با شروع این ماه، دانش آموز ایرانی با شوق و ذوق فراوان راهی کانون های تعلیم و تربیت، یعنی مدارس، می شوند. همه ساله بزرگداشت  هفته پیوند ( از 24 تا 30 مهرماه به مدت یک هفته )، در تمامی مدارس کشور برگزار می‌گردد. این زمان فرصت مناسبی برای ارزیابی ارتباط خانه و مدرسه است؛ چراکه پیوند خانه و مدرسه رمز موفقیّت آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده است. با ایجاد ارتباط صحیح علاوه براین که حضور و مشارکت مردم در بخش آموزش و پرورش فراهم می‌آید، بهره‌وری آموزشی و تربیتی ارتقا یافته و آینده بهتر و شکوفاتری در انتظار فرزندان دل بندمان خواهد بود.

طی 20 ماه گذشته که شیوع کرونا و تعطیلی آموزش حضوری و آغاز آموزش در فضای آنلاین در دستور کار دستگاه تعلیم و تربیت قرار گرفت، همراهی اولیا با فرزندان‌شان در فرایند آموزش اولویت و ضرورت بیشتری پیدا کرد و باید تأکید کنم نقش انجمن اولیا و مربیان در ایجاد و تعمیق این پیوند در آموزش و پرورش استان مازندران نقشی برجسته بود.

سال تحصیلی جدید را با شعار تضمین سلامت، استمرار آموزش و ارتقا کیفیت آغاز کردیم. موفقیت در عملیاتی کردن این شعار در گرو مشارکت خانواده ها با آموزش و پرورش است، از این روی شعار هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان « همراهی با اولیا، همکاری با مربیان» نام گذاری شد.

انجمن اولیا و مربیان تجلّی پیوندی است که برای مشارکت در امر تربیت فرزندان، بین اولیا و مربیان انجام می گیرد. این انجمن در نظام آموزش و پرورش کشور، مسئول آشنا کردن و آموزش اولیای دانش آموزان به منظور تقویت اطلاعات تربیتی و آگاهی آنهاست، تا از این طریق والدین در رفتار با فرزندان خویش، هماهنگ و همسو با برنامه‌های آموزش و پرورش عمل کنند و میزان تأثیر برنامه‌های آموزشی افزایش یابد.

از جمله مزایای حضور، همکاری و هماهنگی فعالیتهای انجمن‌های اولیا و مربیان  در مدارس:  هماهنگی خانه و مدرسه، آگاهی از عملکرد دانش‌آموزان، اطلاع از شیوه‌های جدید تربیت، پیشرفت تحصیلی فرزندان، فرهنگ‌سازی و کمک به دانش آموزان نیازمند، استفاده از ظرفیت تخصص‌های والدین در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت است.

در پایان امیدوارم که هفته پیوند امسال نقطه ی عطفی در ارتباط بین اولیا و مربیان باشد زیرا هر گونه پیوند و همکاری که منجر به بهبود فرایندها و حصول به اهداف عالیه نظام تعلیم و تربیت باشد خجسته و مبارک است. از درگاه خداوند متعال برای همه ی مردم کشورمان به ویژه دست اندرکاران امر سلامت، درمان و تربیت از درگاه خداوند سلامتی و موفقیت آرزو می‌کنم.

علیرضا سعدی پور

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران

به اشتراک بگذارید :